به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان، کیانوش جهانبخش با بیان اینکه حل معضل ورود فاضلاب به دریا از اختیارات شورای شهر فراتر است، اظهار داشت:برای جلوگیری از این فاجعه زیست محیطی می بایست قوه قضائیه، استاندار، نمایندگان مجلس، وزیر نیرو و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست به این مسئله ورود کنند.

وی خاطرنشان کرد:از مردم درخواست دارم تا با مسئولیت پذیری و مطالبه گری شهروندی، نمایندگان خود در شورای شهر را حمایت و همراهی نمایند، قطعا حمایت های مردمی می تواند وزن شورا را برای مطالبه گری در زمینه حل این معضل بزرگ افزایش دهد.

عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس با اشاره به اینکه شورای چهارم از تمام ظرفیت قانونی و اختیارات خود در جهت معرفی و برجسته نمودن این معضل زیست محیطی استفاده کرد، گفت:اختیارات قانونی شوراها برای اتخاد تصمیمات مناسب در این زمینه کافی نبوده و شایسته است مجلس سطح این اختیارات را با تصویت قوانین کاربردی افزایش دهد و دولت نیز به طور جد پیگیر تصویب و اجرای لایحه ی مدیریت واحد شهری باشد.

جهانبخش افزود:عده ای حرکت های بنده را به منظور برجسته نمودن این فاجعه زیست محیطی پوپولیستی و خودنمایی معرفی کردند اما خوشحالم که نگاه دنیا و کشور را متوجه این موضوع نمودم، این رسالت من بوده و خواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه باز هم از ظرفیت هنر در معرفی پدیده ها و معضلات پیرامونی استفاده خواهم کرد، یادآور شد:لازم است تمامی فعالین سیاسی، فرهنگی، هنری، اجتماعی، ورزشی و همه مردم هرمزگان نسبت به ورود فاضلاب به دریا بی تفاوت نباشند، لذا که در صورت ادامه این روند، ساحل بندرعباس به لجن زار تبدیل خواهد شد.

عضو شورای شهر بندرعباس اذعان داشت:به نظر می رسد تحمل مردم به سرآمده و در وضعیت قرمز قرار داریم، پس  مسئولین کشور و استان باید هر چه سریعتر نسبت به این معضل بزرگ واکنش مناسب نشان داده و نتیجه اقدامات خود را به اطلاع عموم مردم برسانند.

جهانبخش با بیان اینکه حساسیت مردم نسبت به این فاجعه زیست محیطی یک اتفاق مبارک و البته یک هشدار جدی به مسئولین است، گفت:واکنش مردم نشان می دهد که اولویت اصلی باید مسائل زیست محیطی باشد و یقینا بی توجهی به درخواست به حق و قانونی مردم، خیانت و گناهی نابخشودنی خواهد بود.

وی در پایان تصریح کرد:به دنبال بر هم زدن آرامش جامعه نیستم، اما اگر لازم باشد فراخوانی عمومی را جهت تجمع قانونی مردم به منظورجلوگیری از ورود روزانه بیش از ٦٠ میلیون لیتر فاضلاب به دریا، اعلام خواهم داد.