به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان ، محمود اسدی ، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان پارسیان در گفتگو با خبرنگاران گفت: مراسم "گرگشو " به صورت سنتی از صدها سال پیش در مناطق جنوبی کشور به ویژه در شهرستان پارسیان برگزار شده است.

وی افزود: به منظور ثبت جلوه های زیبای این مراسم که طراوت و شادابی خود را طی چندین سال گذشته از دست داده بود و زندگی در فضای مجازی بسیاری از زیبایی های آن را تحت تأثیر قرار داده بود این اداره طی طرحی از سال گذشته برنامه ریزی هایی در برگزاری هر چه با شکوه مراسم "گرگشو " انجام داد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه یادآور شد: سال گذشته تعداد کمی از هنرمندان برخی از جلوه های این مراسم را به تصویر کشیدند اما توسعه هنر عکاسی در شهرستان و ثبت انجمن عکاسان پارسیان ما را بر آن داشت که این مراسم را با استفاده از قدرت هنر عکاسی ماندگار کنیم.

اسدی ضمن تقدیر از هنرمندان مرکز استان هرمزگان، بوشهر، فارس و دیگر هنرمندان از سراسر کشور اذعان کرد: امیدواریم با حضور هنرمندان نخبه از اقصی نقاط کشور در تور عکاسی "گرگشو " پارسیان موجبات ثبت ملی این سنت فرهنگی را بوجود بیاوریم.

دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان پارسیان در پایان عنوان کرد: تور عکاسی "گرگشو" در روستاهای سروباش، اکبری، فارسی، تنبو شمالی و تنبو جنوبی برگزار می شود.