به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان ؛ سید حسن فاطمی جانشین ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان میناب پیرامون فضایل و ویژگی های ماه مبارک  رمضان گفت: رمضان نام یکی از ماه‌های قمری و تنها ماه قمری است که نامش در قرآن آمده است و یکی از چهار ماهی است که خداوند متعال جنگ را در آن حرام کرده است(مگر جنبه دفاع داشته باشد).

جانشین ناحیه مقاومت بسیج سپاه میناب افزود: این ماه در روایات اسلامی ماه خدا و میهمانی امت پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله) خوانده شده و خداوند متعال از بندگان خود در این ماه در نهایت کرامت و مهربانی پذیرایی می ‏کند.

وی اضافه کرد: پس با شور و اشتیاق و دادن اطعام و افطاری به نیازمندان، شب‏زنده‏داری و عبادت، تلاوت قرآن، دعا، استغفار، دادن صدقه، روزه‏داری و ... روح و جان خود را از سرچشمه فیض الهی در این ماه پر برکت سیراب کنیم.

سرگرد فاطمی بیان داشت: ماه مبارک رمضان به جهت نزول قرآن کریم در آن و ویژگی های منحصری که دارد در میان ماه های سال قمری برترین است؛ قرآن کریم می‌فرماید: «ماه رمضان ماهی است که قرآن برای هدایت انسان ها در آن نازل شده است.

به گفته این مقام مسئول انسان افزون بر جنبه مادی و جسمی، دارای بُعد معنوی و روحی هم هست و هر کدام در رسیدن به کمال مطلوب خود، برنامه های ویژه را نیاز دارند، یکی از برنامه ها برای تقویت و رشد بُعد معنوی، تقوا و پرهیزگاری است.

وی تاکید کرد: روزه مانع نفوذ شیطان های جنی و انسی شده و وسوسه های آنان را خنثی می‌کند و ماهی است که قرآن برای هدایت انسان ها در آن نازل شده است.

جانشین ناحیه مقاومت بسیج سپاه میناب اذعان داشت: بدیهی است فضائل و ثواب هایی که برای ماه مبارک رمضان و روزه داری ذکر شده و به برخی از آن ها اشاره شد، از آنِ کسانی است که حقیقت آن را درک کنند و به محتوای آن عمل و در گفتار و کردار به کار گیرند و به آن ها جامه عمل بپوشانند.