به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان، علی رئوفی در نشست هماهنگی برگزاری اولین همایش تغییر اقلیم و اکوسیستم های آبی به میزبانی استان هرمزگان، عنوان کرد: امروزه با توجه به نرخ بالای رشد فعالیت های صنعتی، مبحث تغییر اقلیم به یکی از مهمترین چالش های زیست محیطی  تبدیل شده است.

وی افزود: با توجه به تاثیراتی  که پدیده  تغییر اقلیم می تواند در نواحی ساحلی برسطح آب دریا و تنوع زیستی آبزیان دریایی داشته باشد این مهم از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

رئوفی تصریح کرد: در این راستا پژوهشکده اکولوژی خلیج فارس و دریای عمان در نظر دارد با همکاری استانداری هرمزگان، دانشگاهیان و دستگاه های اجرایی استان اولین همایش ملی تغییر اقلیم و اکوسیستم های آبی را به میزبانی استان با توجه به اهمیت این موضوع در شهر بندرعباس برگزار کند.

معاون هماهنگی اموراقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان در خصوص محورهای برگزاری این همایش، گفت: این همایش ملی در سه محور مهم تغییر اقلیم و شیلات نظیر امنیت غذایی دریابی و تاثیرآن بر ذخایر دریایی، بروز و پیش بینی تغییر اقلیم  نظیر نقش تکنولوژی و عوامل انسانی در ایجاد تغییر اقلیم و تغییر سطح آب دریاها  و تاثیر تغییر اقلیم برجنبه های مدیریتی و اقتصادی نظیر تاثیرات اقتصادی تغییر اقلیم ها و تغییر اقلیم و توسعه پایدار برگزار می شود.

رئوفی بیان داشت: علاقه مندان جهت شرکت در این همایش می توانند مقالات خود را تا 10 اردیبهشت ماه سال جاری به دبیرخانه همایش در پژوهشکده اکولوژی خلیج فارس و دریای عمان ارسال و جهت دریافت اطلاعات تکمیلی به آدرس اینترنتی پژوهشکده به نشان pgoseri.ac.ir  مراجعه نمایند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان خاطرنشان کرد: اولین همایش ملی تغییر اقلیم و اکوسیستم های آبی در هرمزگان  در تاریخ 25 و 26 اردیبهشت ماه سال جاری به میزبانی استان هرمزگان در شهر بندرعباس با حضور فعالان دانشگاهی این حوزه  از سراسر کشور برگزار می شود.