به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان در مجلس شورای اسلامی،هاشمی تختی در بازدید از روستاهای بخش تخت به همواره تیم کادر پزشکی و حضور تلاشگران هلال احمر و تنی چند از مدیران مربوطه ،اظهار کرد :باید به مشکلات و مسائل معیشتی مردم در روستاها توجه ویژه ای کنیم تا آنها بتوانند امورات زندگی خود را گذارنده و در روستاها ماندگار شوند.

وی با اشاره به نبود برخی امکانات رفاهی و معیشتی برای زندگی مردم در روستاها ،عنوان کرد: معیشت مردم در اثر خشکسالی های پی در پی در دو دهه اخیر و بحران آب، بشدت تحت تاثیر قرار گرفته و توان روستائیان را بشدت کاهش داده است .
نماینده مردم هرمزگان در مجلس ادامه داد: بسیاری از کشاورزان استان ما در گذشته شرایط مطلوبی داشتند ، اکنون گرفتار لقمه نانی برای گذراندن زندگی هستند و این در حالی است که اگر سیاست کلان مناسبی در حوزه کشاورزی وجود داشت ،اکنون شرایط بحرانی حیات کشاورزان ما  را تهدید نمی کرد.
هاشمی تختی عمده ترین مشکل جوانان روستاها را موضوع اشتغال برشمرد و عنوان کرد:ما باید فرآیند اشتغال در روستاها را از دانش تا وام و رسیدن به نتیجه نهایی را رصد و هدایت کنیم تا اعتباری که برای اشتغال در روستایی در نظر گرفته شود و در جای خود هزنیه و به  نتیجه برسد.
عضو کمیسیون عمران در مجلس در خصوص مشکلات ارتباطی در روستاها نیز ضمن تقدیر از پیگیری های مدیر مخابرات منطقه هرمزگان در تهیه الگوهای فرکانسی مناطق آنتن دهی و کور،پیگیری برای ایجاد ارتباط در این مناطق تصریح کرد: با عزمی که در این زمینه شکل گرفته امیدواریم شاهد یک جهش برای حل مشکلات در این حوزه باشیم.