عنایت ا... شکیبائیان مدیر روابط عمومی شرکت پالایش گاز سرخون و قشم  در یادداشت ارسالی خود به مناسبت روز روابط عمومی به خبرگزاری برنا در اورده است:

روابط عمومی کارآمد ، یک روابط عمومی است که با سازماندهی مناسب تشکیلاتی و مدیریت علمی در قالب برنامه عمل مشخص ، ضمن رعایت اصول اخلاقی و حرفه ای روابط عمومی و ارائه اطلاعات مشاوره ای به مدیریت اداره یا سازمان برای نفوذ در افکار عمومی و هدایت آن ، افزون بر برنامه ریزی ویژه برای رهبران فکری ، به شکل اصولی رسانه ها را در خدمت گرفته و به اصل اطلاع یابی اهمیت ویژه داده و از طرفی با توسعه فعالیتهای افکار سنجی و ارتباطات مردمی و تولید فرآورده های فرهنگی سعی دارد جریان مبادله پیام بین سازمان و مخاطب را دو سویه کرده و باز خورد لازم را در جریان ارتباطی خود با مخاطبان در ابعاد درون سازمانی ، ملی و بین المللی ایجاد کرده و از این طریق آثار کلان و تاثیرگذار مثبت ، در سطح سازمان و        برنامه های توسعه ملی ایجاد کند و با گرایش بیشتر به سمت مردم در هیئت وکیل مدافع مردم و مدعی العموم ظاهر شده و به صورت یک نهادمدنی حامی و پاسدار افکار عمومی درآید . روابط عمومی کارآمد علاوه بر زیر نظر بالاترین مقام سازمان بودن از هیچ کلمه پیشوند و پسوند دیگری استفاده نمی کند .

هدف اصلی واحد روابط عمومی این شرکت : برقراری ارتباط متقابل بین مردم و مسئولین و جلب همکاری و بسط تفاهم عمومی ، آگاهی مردم از عملکرد دستگاه متبوع ، آماده نمودن اذهان عمومی در اجرای طرحها و برنامه ها و ایجاد محیط مناسب برای رشد فضائل اخلاقی کارکنان در چهارچوب ضوابط و معیارهای نظام جمهوری اسلامی ایران می باشد

با عنایت به حمایت های بی شائبه مهندس نوروزی مدیریت محترم عامل این شرکت وهمچنین تدبیر رئیس محترم روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران ، واحد روابط عمومی این شرکت علاوه بر این حوزه مسئولیت های مختلفی ازقبلی : هماهنگ کننده ستاد حفظ و نشر ارزشهای دفاع مقدس ، دبیر شورای فرهنگی، بازرس و دبیر ستاد تکریم و ارباب رجوع ، دبیر کمیته عفاف و حجال و صیانت از حقوق و شهروندی را بر عهده این واحد قرار اده است که بحمداله تاکنون این واحد توانسته است با درایت و تلاش های شبانه روزی کارکنان این حوزه تمامی امورات وفعالیتهای مربوطه را به نحو احسن در سطح منطقه و کشور انجام نماید که این خود نشانگر همت و پشتکار کارکنان حوزه روابط عمومی این شرکت می باشد.

بحول قوه الهی و با همت همه کارکنان و بالاخص همکاران عزیز شاغل در واحد روابط عمومی در سالجاری توانسته ایم در هشتمین جشنواره روابط عمومی های برتر صنعت نفت رتبه برتر در بخش ارتباطات رسانه های را کسب نمائیم که کسب این عنوان مهم خود نشانگرتلاش و زحمات بی شائبه کارکنان این واحد در راستای پیشرفت و توسعه حوزه روابط عمومی در سطح سازمان می باشد.

حوزه روابط عمومی در حوزه ارتباطات رسانه ای همواره با کلیه جراید شامل روزنامه های کثیرالانتشار کشور ، روزنامه ها و مجله های محلی و... و همچنین با بخش های مختلف مرکز صداو سیمای خلیج فارس ارتباطات همه جانبه به جهت پوشش خبری از فعالیتها ، اقدامات و دستاوردهای این شرکت در سطح استانی ، ملی و بین المللی و... دارد.

در حوزه ارتباطات رسانه ای واحد روابط عمومی سعی نموده است که در راستای روابط عمومی الکترونیک بسیاری از خدمات و برنامه های سازمان در قالب سایت الکترونیکی شرکت برنامه ریزی نموده تا اینکه ارباب رجوع و مردم میهن اسلامی بتوانند از خدمات این سازمان به راحتی دسترسی داشته باشند. و ازاین رو همه ساله سایت داخلی و خارجی شرکت روز به روز در حال تقویت محتوایی و نرم افزاریی و..  بوده و سعی برتوسعه این سایت یکی از اهداف مهم خدمات رسانی به مردم می باشد. 

این شرکت درراستای ارج نهادن به مسئولیت های اجتماعی فعالیتهای متعدی را در سطح منطقه انجام نموده است که به گوشه ای از این فعالیتهای بصورت مختصر اشاره می نمائیم:

بحول قوه الهی و با تدابیر مدیریت محترم محترم این شرکن شرکت همواره تفاهم نامه های متعددی را با سازمان ها و مراکز اجتماعی در جهت مساعدت و خدمت رسانی به مردم شهید پرور استان هرمزگان منعقد نموده است.

یکی از مساعدت های و کمک های این شرکت همواره همکاری و همیاری با مراکز خیریه سطح جامعه در جهت خدمت رسانی به همنوعان خود با برگزاری جشنواره های خیریه و فرهنگی درسطح شرکت بوده که بایستی گفت با عنایت به الطاف الهی و با استقبال همه همکاران و خانواده های محترم برنامه های بسیار پرشور و باشکوهی همه ساله برگزار می گردد.

در حوزه فرهنگی

 این شرکت همواره در حوزه های مختلف فرهنگی برنامه ها و اهداف بسیار مهمی در جهت ترویج و توسعه مباحث فرهنگی در سطح جامعه و بالاخص سطح سازمان و در بین کارکنان و خانواده های محترم هدف گذاری نموده است که بحمداله تا کنون اقدامات بسیار ارزشمند و شایسته ای صورت گرفته که توانسته ایم با همت و درایت مدیریت محترم عامل و همکاران عزیز گام های بسزایی درجهت تحقق اهداف و برنامه های فرهنگی در سطح صنعت نفت و گاز کشور برداریم.

در حوزه های فرهنگی این شرکت توانسته است بحمداله در اجرا و برنامه ریزی فعالیتهای فرهنگی مشارکت همه جانبه همکاران و خانواده های محترم را در زمینه های مختلف از قبیل تامین و پیش بینی موارد مالی و همچنین در بحث اجرای برنامه هاو... جذب نموده و موجب گردیده که اهداف و برنامه های سازمان بطور بسیار مطلوب تحقق یابد. و از این رو همواره برنامه های مختلف درزمینه های متعدد از قبیل برنامه ریزی و اجرای برنامه های اوقات فراغت فرزندان کارکنان وخانواده های در سطح گسترده و هدف گذاری پنج ساله ، استفاده از برنامه های فرهنگی در سطح منطقه ، بهره گیری از جلسات و سمینارهای آموزشی و مشاوره ای خانواده ، استفاده از اماکن و اقلام ورزشی سطح استان و... را برای استفاده همکاران و خانواده های محترم برنامه ریزی می نماید.

 در عصر حاضر قدرت و نفوذ ذهنی در اختیار صاحبان سلاح تبلیغی قرار داد . آنان هستند که اندیشه ها را می سازند و افکار را به معیار دلخواه ، سامان می دهند . انتقال از شیوه ارتباطلات سنتی به روشهای ارتباط جمعی موجود ، موجب شده که انسانها در مناطق مختلف در معرض تهاجم مداوم پیامهای تبلیغی قرار گیرند . تاجایی که به سختی قادرند که خود تصمیم بگیرند . بدین معنا که مراکز فرهنگی ، تفکر ساز جامعه بشری امروزه می باشند با شناخت موقعیت یادشده ضرورت و اهمیت بازنگری و برنامه ریزی جدی در فعالیت های فرهنگی تبلیغی و تجدید نظر در ابزارها و شیوه های تبلیغی به خصوص در محیط های فرهنگی ، به روشنی احساس می گردد .

یکی دیگر از اهداف مهم و اساسی حوزه روابط عمومی تبلیغات بوده که این شرکت همواره و در سالهای متوالی در این بخش فعالیتها و اقدامات بسیار ارزشمندی را در جهت پوشش و تبلیغات برنامه ها و فعالیتهای سازمان انجام نموده است و از این رو واحد روابط عمومی از طریق های مختلف الکترونیکی ، تبلیغات شهری ، چاپ و تکثیر بروشور ، مجله ، کتب و... اقدامات بسیاری در زمینه پوشش خبری فعالیتها و اقدامات و دستاوردهای شرکت در زمینه های عملیاتی ، اجتماعی ، فرهنگی و... انجام نموده است. و بایستی گفت این شرکت با حذف راه کارهای تبلیغاتی گذشته توانسته است در سالجاری بیشرین فعالیتها و برنامه هاای سازمان را از طریق الکترونیکی اطلاع رسانی و در خدمت ارباب رجوع ، مشتریان و مردم قراردهد.

یکی دیگر از ابتکارات این شرکت تهیه و تدوین ماهنامه الکترونیکی والحد روابط عمومی بوده که در این ماهنامه سعی شده است که مطالب و مباحث مهم و اساسی از بخشهای مختلف گردآوری گردد که بتوانیم خروجی مناسبی را برای بهره برداری و استفاده مخاطبان این ماهنامه داشته باشیم.

در حوزه تبلیغات این شرکت همواره در تهیه و تدوین فیلم های تبلیغاتی و خبری توانسته است با همت و تخصص کارکنان توانمند خود فیلم های تبلیغاتی را از بخش های مختلف شرکت و استان و... تهیه نماید و در اختیار مردم و جامعه قرار دهد.

عنایت ا... شکیبائیان مدیر روابط عمومی شرکت پالایش گاز سرخون و قشم