به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان دکتر ابراهیمی عرضه قلیان در اماکن عمومی از جمله قهوه خانه ها یا چایخانه ها را غیر قانونی اعلام کرد؛ و افزود: از کسانی که برای تمدید مجوز جهت چایخانه مراجعه می کنند؛ تعهد گرفته می شود.

 وی ضمن تاکید بر ممنوعیت عرضه قلیان در اماکن عمومی تصریح کرد: عرضه دخانیات در اماکن عمومی به سلامت جامعه آسیب وارد کرده و هزینه های سلامت را دو چندان می کند؛ لذا باید در این زمینه از طریق سازمانها و نهادها فرهنگ سازی صورت گیرد.

ابراهیمی اظهار کرد: کودکان باید از سنین کودکی نه گفتن به دخانیات را بیاموزند؛ باید مواظب فرزندان خود باشیم و از رفتن آنان به اماکن که می تواند منشا انحراف مخصوصا گرایش آنان به مواد مخدر باشد؛ جلوگیری کرد.

معصومه امیرمحمودی، مسئول بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان شهرستان جاسک گفت: همه می دانند که قلیان برای سلامت به شدت مضر است؛ بنابراین مشکل علمی وجود ندارد بلکه فرهنگ استفاده از قلیان است که به پدیده ای تفریحی در بین خانواده ها تبدیل شده و جایگزینی هم ندارد. 

وی خاطر نشان کرد: باید راهکارهای مبارزه با این پدیده بصورت پلکانی و با اولویت صورت گیرد؛ آموزش نقش تعیین کننده ای در این پیشگیری از دخانیات دارد.

 

گفتنی است؛ در این بازدید که با حضور مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان جاسک، پلیس اماکن عمومی و بازرسان بهداشت محیط این شبکه انجام شد؛  6قلیان از اماکن عمومی شهر جاسک جمع آوری شد.