به گزارش خبرگزاری برنا در  هرمزگان ، علیرضا درویش نژاد در گفتگو با خیرنگاران گفت : اشاعه و ترویج فرهنگ مطالعه یکی از مهمترین وظایف دستگاه های فرهنگی کشور است و در همین راستا اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هر ساله مبادرت به اهدای کتاب به کتابخانه ها ، مدارس ، دانشگاه ها ، موسسات فرهنگی و... می نماید.

وی افزود : منبع بخشی از کتاب های اهدایی تفاهم نامه فیما بین معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد و بخشی دیگر از خرید کتاب از مولفان استان تامین می شود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان اظهار داشت : در سه ماهه نخست امسال بیش از ده هزار جلد کتاب در موضوعات مختلف دینی ، قرآنی ، تاریخ ، ادبیات ، علمی ، روانشناسی ، کمک درسی ، کودک و نوجوان و... می باشد که در سطح شهرستان های مختلف استان توزیع گردید.

درویش نژاد بر ضرورت نیاز سنجی مطالعات استان تاکید کرد و بیان داشت :طی چند سال اخیر سعی کرده ایم توزیع کتاب ها بر اساس نیازهای مطالعاتی هر منطقه باشد که این اقدام باعث شده است فرهنگ مطالعه و کتابخوانی مسیر سعودی داشته باشد.

وی عنوان کرد : نقش خیران فرهنگی در توسعه فرهنگ اهدای کتاب بسیار حائز اهمیت است و با برنامه ریزی هایی که صورت گرفته نقش این قشر در توسعه فرهنگ مطالعه و کتابخوانی افزایش یافته است.