به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان، عباس امینی‌زاده در جریان بازدید مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت، نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی، استاندار و جمعی از مدیران استانی و همچنین رییس کمیسیون شهرسازی شورای اسلامی شهر بندرعباس اظهار کرد: این خیابان به طول 1000 متر و عرض 24 متر از حدود دو ماه قبل در حال بازگشایی بوده و از پیشرفت قابل ملاحظه‌ای برخوردار است.

وی با اشاره به اینکه بازگشایی معابر با دشواری زیادی همراه بوده و این مسئله در بافت‌های فرسوده نیز با سختی‌های مضاعفی همراه است، افزود: از مجموع 124 ملک در مسیر این خیابان جدید، توافق لازم با مالکین 120 ملک به صورت کامل انجام شده است.

شهردار بندرعباس خاطرنشان کرد: در توافقات صورت گرفته، به ازای املاک در مسیر، زمین، ملک با ارزش برابر یا بیشتر و پول نقد پرداخت شده است.

امینی‌زاده خاطرنشان کرد: در این محله که بخش قابل توجهی از بافت فرسوده شهر را شامل می‌شود، علاوه بر این خیابان، دو خیابان 16 متری و یک خیابان 20 متری دیگر نیز پیش‌بینی شده است.

وی گفت: در اجرای این معابر، پروژه‌های محرک مانند فرهنگسرا، فضای سبز، پارک محله‌ای و غیره نیز در برنامه قرار دارد.

این مقام مسئول با اشاره به عزم جدی برای احیای بافت‌های فرسوده شهر، تصریح کرد: بهره‌گیری از توانمندی بخش خصوصی در این امر به عنوان یک موضوع مهم در حال پیگیری مجدانه بوده و امیدواریم با تسهیلاتی که فراهم می‌شود، این امر تحقق یابد.

امینی‌زاده بیان کرد: در همین راستا رایزنی‌های متعددی با سرمایه‌گذاران بخش خصوصی صورت گرفته است.

اضافه می‌شود، در ادامه نیز از بخش‌های مختلف این پروژه و روند اجرایی آن بازدید شد.