به گزارش خبرگزاری بُرنا در  هرمزگان ؛ضیایی، پارسیان را با آثار باستانی منحصر به فرد یکی از شهرهای قدیمی عنوان کرد و گفت: تل پرگو در پارسیان با قدمتی بیش از ۵ هزار ساله گویای قدمت این شهر است و فرهنگ مداری و علاقه مردم گذشته پارسیان به فرهنگ را نشان می دهد.

او، در ادامه به گردشگری و اهمیت آن اشاره کرد و افزود: گردشگری یکی از پرجاذبه ترین قسمت های میراث فرهنگی است و چیزی که امروز برای ما اهمیت ویژه ای دارد جذب گردشگر داخلی و خارجی است و با توجه به موقعیت خاص هرمزگان از طریق راه هوایی، دریایی، ریلی و زمینی می توان جاذبه خوبی برای گردشگری استان فراهم آوریم.

قائم مقام فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هرمزگان، با اشاره به جذب ۳ میلیون نفر گردشگر داخلی در نوروز ۹۷، تصریح کرد: این تعداد گردشگر از بازه زمانی ۲۵ اسفند تا ۱۵ فروردین می باشد که عمده آنها از شهرستان پارسیان وارد شده و خدمات مناسبی نیز به آنها ارائه شده است.

ضیایی همچنین به جذب ۱۰ هزار گردشگر خارجی در سال گذشته هرمزگان اشاره کرد و افزود: از طریق کشورهایی که رابطه دوستانه با ایران برقرار کرده اند و به خصوص کشورهای حوزه خلیج فارس می توان صنعت گردشگری منطقه را گسترش داد.

وی، در ادامه به صنایع دستی هرمزگان اشاره کرد و گفت: ۶۴ هزار نفر صنعتگر صنایع دستی در استان شناسایی شده که ۲ هزار نفر آنها در شهرستان پارسیان هستند و صادرات ۲ میلیون دلاری صنایع دستی را به کشورهای حاشیه خلیج فارس داشته اند.

ضیایی، به بسته های حمایتی از روستائیان اشاره و خاطرنشان کرد: به صورت جدی پیگیر اشتغال روستائیان در موضوعات صنایع دستی هستیم و وامهای مناسب و تسهیلات خوب را در اختیار روستائیان قرار می دهیم تا شاهد رونق صنایع دستی در منطقه باشیم.