به گزارش خبرگزاری برنا ؛ نازنین شیبانی در نشست با دکتر صمد حمزه ای رئیس مرکز اقیانوس شناسی خلیج فارس و دکتر آبتین امیری عضو و رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر بندرعباس بر توانمندسازی بانوان در محلات بندرعباس و توجه به اقتصاد دریایی زنان تاکید کرد و بیان داشت: اداره کل امور بانوان و خانواده استانداری هرمزگان در نظر دارد طرحی با محوریت توانمند سازی  زنان در بحث اشتغال زنان خانه دار ساکن در محلات حاشیه سواحل بندرعباس برگزار کند.

وی هدف از برگزاری  طرح های مرتبط با زنان ساحل نشین در استان را آشنا کردن مردم با صنایع دستی منطقه به ویژه صنایع دریایی و همچنین غذاهای دریایی و نحوه آموزش آنان برای جذب گردشگر، ترویج مشاغل خانگی و حمایت از بانوان شاغل در منزل اعلام کرد.

سرپرست اداره کل امور بانوان و خانواده استانداری هرمزگان با بیان اینکه یکی از مطالبات جدی زنان افزایش اشتغال آنان در بازار کار است، افزود: در قانون برنامه ششم توسعه به طور مشخص اشاره شده که ساماندهی مشاغل زنان سرپرست خانوار و کارآفرین با همکاری دستگاه ها و نهادهای دولتی پیگیری شود و در این طرح توانمندی ها و ظرفیت های هنرمندان زن در رشته های مختلف صنایع دستی و صنایع دریایی به نمایش گذاشته می شود.

شیبانی یکی از برنامه های شاخص در محلات را شناسایی زنان فعال اجتماعی محلات و برنامه ریزی برای رفع مشکلات در هر محله اعلام کرد و بیان داشت: باید در دل مردم باشیم تا بتوانیم مشکلات آنان را درک کنیم و راه حل مناسبی برای آنان در نظر بگیریم.

وی گفت: امیدواریم تا پایان سال 97  بتوانیم حداقل با اجرای چند طرح موفق و برگزاری چند نمایشگاه در سطح استان به خصوص شهرستان ها گام موثری در پیشبرد اهداف برای زنان خانه دار در محلات انجام دهیم.