به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان، آیت‌الله غلامعلی نعیم‌آبادی ظهر امروز در خطبه‌های این هفته شهرستان ضمن تسلیت فرا رسیدن ماه محرم، ماه پیروزی خون بر شمشیر اظهارداشت: عاشورا را باید در ابعاد مختلف بررسی کرد.

وی در ادامه، ماه محرم را بهترین فرصت برای بیان فضائل سید و سالار شهیدان، جایگاه گریه و عزاداری، توسل بر امام حسین(ع) و درس‌های اصحاب باوفای سیدالشهدا(ع) دانست و افزود: در زندگی هریک از  یاران سیدالشهدا (ع)، آموزه‌ها و درس‌های بزرگی است که آموختن و الگوقرار دادن آنها در جامعه امروزی امری ضروری است.

امام جمعه بندرعباس با تاکید بر اینکه عاشورا تمام نشدنی است، به تبیین یکی از مهم‌ترین فلسفه قیام عاشورا پرداخت و تصریح‌کرد: شناخت عاشورا و عوامل آن به مثابه شناخت مسائل زمان کنونی ماست، عاشورا همیشه هست و تمام نمی‌شود.

آیت‌الله نعیم‎آبادی با تاکید بر این‌که عاشورا را باید از زبان عاشورائیان بشناسیم و از نزد خود صحبت نکنیم، ابرازداشت: افراد بی‌دین که بعضا در کشور ما نیز هستند را باید شناخت، همچنین باید با رشوه‌خواران دانه‌درشت برخورد جدی کنند.

وی در ادامه افزود: مردم نیز موظفند درصورت مشاهده، رشوه‌دهندگان، رشوه‌خواران و دلالان رشوه را معرفی کنند در غیر این‌صورت به دین، مردم و جامعه خیانت کرده‌اند.

امام جمعه بندرعباس با اشاره به جایگاه والای علم و دانش و علم‌آموزی در جامعه اسلامی گفت: علما با کسب علم و دانش و آموختن آن به دیگران و همچنین آگاهی‌بخشی به جامعه، مشت محکمی بر دهان شبهه‌افکنان می‌زنند و جامعه را از جهل و نادانی رهایی می‌بخشند.

در ادامه افزود: علمای دین باید علم و دانش فراگرفته را به دیگران بیاموزند و مردم نیز برای یافتن پاسخ سوالات خود به عالمان دینی مراجعه کنند، از این رو رسالت علمای دین، آموختن و نجات دادن مردم و جامعه، و وظیفه مردم نیز مراجعه کردن است نه استخاره.

نعیم‌آبادی با اشاره نقش حوزه‎های علمیه در ارتقای بصیرت و آگاهی‌بخشی به جامعه تصریح‌کرد: قشر روحانیت به عنوان عهده‌دار فرهنگ آل محمد نقش بسزایی در زدودن شبهات القاء شده از سوی دشمنان دارند، دشمن حتی برای پرداخت خمس نیز شبهاتی ایجاد کرده است.