به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان؛مهندس سلیمی با حضور در نماز جمعه اهل تسنن شهرستان سیریک، با بیان اینکه این شهرستان دارای ظرفیت بالای اشتغال و سرمایه گذاری و مردمی خونگرم، مهمان نواز و سخت کوش است، افزود: تلاش برای استفاده از این ظرفیتها و جذب تسهیلات بمنظور ایجاد اشتغال و تولید و رونق ضروری است.

 وی گفت: از محل تسهیلات اشتغال روستایی و عشایر 160میلیارد ریال تسهیلات به این شهرستان اختصاص داده شده که تاکنون 37 میلیارد ریال آن پرداخت شده است.

مهندس سلیمی  بیان داشت: در راستای حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری استان  289 میلیارد تومان تسهیلات از اسفندماه سال گذشته از محل صندوق توسعه ملی در بخشهای مختلف اقتصادی اختصاص داده شده است که با جذب این تسهیلات شاهد ایجاد اشتغال در روستاها هستیم.

وی اضافه کرد: همچنین 352 میلیارد تومان برای اشتغال فراگیر بمنظور ایجاد، توسعه و سرمایه در گردش و بیش از 19 میلیارد تومان نیز در بخش مشاغل خانگی اختصاص داده شده که جذب این تسهیلات به همکاری دیگر دستگاههای اجرایی و نیز مشارکت جویندگان کار  در مناطق روستایی وعشایری نیاز دارد.

مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان در ادامه بر فعال شدن تعاونی های مرزنشین بعنوان راهکاری اثرگذار برای بهبود و تامین پایدار معیشت مردم و رونق اقتصادی ساکنان این مناطق نیز تاکید کرد.

وی در پایان از راه اندازی اداره تعاون، کار ورفاه اجتماعی در این شهرستان خبر داد و گفت : مردم می توانند از خدمات این اداره بهره مند شوند.

قابل ذکر است که مهندس سلیمی با مردم شهرستان سیریک نیز دیدار و گفتگو و همچنین از تعدادی طرح اشتغالزایی در دست اقدام نیز بازدید کرد.