به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان؛منصور آزاد در نشست خبری با خبرنگاران و اصحاب رسانه بیان داشت: صنعت گردشگری و توریست موتور محرکه و عامل توسعه کشورهای مختلف در عصر حاضر می باشد و ورود قشم به عنوان یک جزیره با پیشینه فرهنگی و تاریخی به این مقوله بیانگر تغییر رویکرد قشم از یک مرکز خرید به یک قطب گردشگری است.

وی افزود: موسسه آموزش عالی قشم به عنوان بخش علمی سازمان منطقه آزاد قشم هم زمان با برپایی نخستین نمایشگاه ملی گردشگری، هتلداری و صنایع دستی در جزیره، برگزاری همایش ملی اندیشه های نو در توسعه گردشگری را برعهده خواهد داشت.

مدیر موسسه آموزش عالی قشم در توضیح بیشتر عنوان کرد: این همایش با 20 رویکرد به محوریت گردشگری جزایر خلیج فارس،  ارائه مقالات علمی و تخصصی در دو بخش قرائت شفاهی و طراحی پوستر در روزهای 11 و 12 دی ماه برگزار می شود.

آزاد ادامه داد: مقالات برگزیده این همایش در ویژه‌نامه‌ مجله‌ فصل جغرافیا و برنامه‌ریزی منطقه‌ای، همچنین پوسترهای برتر در فصل نامه گردشگری و چشم‌انداز این موسسه که دارای  درجه علمی و پژوهشی می باشد، به چاپ می رسد.

به گفته وی، برگزاری جشنواره های تخصصی گردشگری، فرصت ها و امکانات قشم را معرفی کرده و با کمک به توسعه این بخش از توانمندی های جزیره باعث اشتغالزایی، توسعه اقتصادی، کاهش فساد و افزایش روحیه در جامعه می شود.

مدیر موسسه آموزش عالی قشم از ارائه 22 رشته در مقطع دکترا با محوریت گردشگری حلال در سال تحصیلی 98-97 توسط این موسسه خبر داد و گفت: معرفی جزیره قشم به عنوان نخستین مرکز گردشگری حلال جمهوری اسلامی ایران در تاریخ 17 آبان ماه 1396 بیانگر ظرفیت ارزنده قشم در حوزه گردشگری حلال می باشد.