به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان،سید مسلم دریانورد با اعلام این خبر اظهار داشت: پژوهش سرای خوارزمی منطقه شهاب قشم در ارزیابی سالانه اداره کل آموزش و پرورش استان هرمزگان با کسب رتبه عالی به عنوان پژوهش سرای برتر استان معرفی و از ایمان رحیمی مدیر پژوهش سرا تقدیر شد.

وی افزود: این پژوهش سرا با کمک و همدلی مسئولین استانی، سازمان منطقه آزاد قشم و خیرین توانسته با مجهز شدن به امکانات آزمایشگاه و کارگاه رایانه مکانی مناسب برای پرورش و بروز استعدادهای دانش آموزان این منطقه باشد.

به گفته دریانورد،این مرکز به عنوان یکی از مراکز پژوهشی به ویژه درحوزه الکترونیک، رباتیک و سازه های ماکارونی توانسته است گام های موثری را در استعداد یابی و هدایت دانش آموزان مستعد بردارد.

رییس آموزش و پرورش منطقه شهاب ادامه داد: این پژوهش سرا در برنامه ای مستمر در طول سال تحصیلی، به صورت هفتگی برای دانش آموزان چندین کارگاه پژوهشی- تحقیقاتی برگزار می کند.

گفتنی است، ریاست هیات امنای پژوهش سرای خوارزمی منطقه شهاب بر عهده حمیدرضا مومنی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم می باشد.

شایان ذکر است، پژوهش سرای دانش آموزی، مرکزی است که به منظور گسترش فرهنگ تحقیق و پژوهش دانش آموزی تأسیس شده و با فراهم نمودن امکانات و تجهیزات لازم، به هدایت استعدادها و رشد خلاقیت دانش آموزان می پردازد.