به گزارش خبرگزاری برنا در  هرمزگان، رضا مدرس در نشست شورای هماهنگی مدیریت بحران استان هرمزگان، با اشاره به ساخت سالیانه 17 هزار واحد مسکونی روستایی، عنوان کرد: متاسفانه این واحدها شرایط مناسبی نداشته و مطابق ضوابط فنی و اجرایی ساخته نشده اند و لازم است کارگروهی جهت بررسی وضعیت منازل روستایی احداث، تعداد پروانه های صادره، نحوه ساخت و ساز و تعیین آمار دقیق به تفکیک شهرستان، بخش و روستا تشکیل و این کار در مدت زمانی یک ماه انجام شود.

مدرس اضافه کرد: کارگروهی با عضویت بنیاد مسکن، دفتر فنی، دفتر امور روستایی و مدیریت بحران استانداری هرمزگان تشکیل و نسبت به تعیین وضعیت ساخت و ساز روستاهای به تفکیک شهرستان و بخش اقدام گردد.

وی در ادامه بر لزوم نظارت دقیق و واقعی بر واحدهای مسکونی در حال احداث تاکید کرد و افزود: با استقرار ناظرین فنی روستا باید تخلفات به حداقل ممکن برسد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان به احیاء کمیسیون ماده 99 توسط فرمانداران اشاره کرد و گفت: باید مالکیت تمامی واحدها به اخذ ناظر و رد کردن گزارشات مرحله ای و قبول مسئولیت های حقوقی مربوطه اقدام گردد.

مدرس خاطرنشان کرد: فرمانداران و دفتر فنی استانداری هرمزگان نسبت به فعال نمودن کمیسیون ماده 99 اقدامات لازم را به عمل آورند و دفتر امور روستایی استانداری هرمزگان نیز در خصوص بیمه منازل مسکونی روستایی و راهکارهای لازم اقدام کرده و گزارشات ارائه گردد.

وی به احداث شهرک جدید رویدر اشاره کرد و گفت: در خصوص آب و برق رسانی به شهرک جدید و استقرار اهالی در آن اقدامات لازم انجام شود و شهرداری رویدر نیز برآورد لازم جهت احداث واحدهای جدید مذکور با توجه به آورده دولت (تسهیلات زمین های واگذار شده) را جهت پیگیری های بعدی اعلام نماید.