به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان؛ دکتر فریدون همتی در نشست ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات استان هرمزگان با بیان اینکه دشمن می خواهد با طرح بحث تحریم های 13 آبان فضای روانی و نظم اقتصادی کشور را برهم بزند، عنوان کرد: این تحریم ها چیزی فراتر از گذشته نیست و همان طور که کشور در گذشته با وجود تحریم ها به راه خود ادامه داده، این دوره را هم با همدلی و انسجام و تلاش بیشتر پشت سر خواهیم گذاشت.

وی با تاکید بر لزوم انعکاس بیشتر اخبار امیدوار کننده در جامعه، افزود: مدیران باید از ظرفیت رسانه ها به ویژه رسانه ملی برای اطلاع رسانی اقدامات انجام شده، بهره ببرند.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه باید متناسب با شرایط جدید اقدامات مناسبی در حوزه اطلاع رسانی داشته باشیم، تصریح کرد: باید با اتخاذ رویکرد جدید در حوزه اطلاع رسانی، بتوانیم فعالیت ها و اقداماتی که در هرمزگان صورت می گیرد را در سطح وسیعی منکعس نماییم.

همتی بر تلاش بیشتر در راستای خنثی نمودن فشار روانی دشمن تاکید کرد و بیان داشت: در این شرایط می طلبد که دستگاه های اجرایی ارتباط گسترده تری را با رسانه ها از جمله صدا و سیما، مطبوعات و خبرگزاری ها داشته باشند و از ظرفیت آنها برای بیان اقدامات، فعالیت ها و دستاوردها استفاده شود.

وی گفت: باید به خوبی، هماهنگی، اتحاد و انسجام موجود در کشور و استان، توسط رسانه ها نشان داده شود و ثابت کنیم که همچون گذشته، توطئه های دشمن نمی تواند روند رو به پیشرفت کشور ما را مختل کند.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه ساز و کار مناسبی برای خنثی کردن تحریم ها در کشور پیش بینی شده است، اظهار داشت: باید نشان دهیم که مردم و مسئولان متحدانه در مقابل تحریم ها ایستاده اند.

همتی ظرفیت های هرمزگان برای انعکاس در رسانه های استانی و ملی را بسیار گسترده دانست و خاطرنشان کرد: نشان دادن کارهای نو، دانش بنیان و نمونه های موفق در عرصه تولید و صادرات از جمله مواردی است که باید مد نظر باشد.