به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان؛ محمودرضا امیاری مدیرکل ورزش و جوانان استان ضمن تقدیر و تشکر از برگزاری جلسه و حضور مسئولین هیئت های ورزشی بیان نمود: شهرستان رودان از ظرفیت و توانمندی های زیادی در عرصه ورزش برخوردار است. وی با اشاره به اینکه ورزش کارگروهی و تیمی می باشد اظهار داشت :که همه با هم از فرماندار، امام جمعه، همه مسئولین شهرستان و مردم شهر باید با یکدیگر همکاری همه جانبه داشته باشیم و برای توسعه و گسترش ورزش استان و شهرستان با برنامه و چشم اندازی منظم هم در بخش آقایان و هم بانوان همچنین در ورزش روستائیان به جلو پیش برویم.
وی افزود ورزش یعنی وقت گذاشتن و کارکردن برای جوانان بنابراین در کنار مطالبه گری باید بخش خصوصی ، ادارات شهرستان و مردم یک وحدت کاری ورزشی در کنار هم داشته باشند تا موفقیتی ایجاد شود.
مدیر کل ورزش و جوانان استان در مورد هئیت های ورزشی بیان نمود هئیت های ورزشی متولی ورزش استان می باشند هئیت های ورزشی استان باید در بخش های آموزشی ، میزبانی و استعدادیابی جوابگوی هئیت های ورزشی شهرستان ها باشند.

مصطفی غلامپور در جلسه شورای ورزش شهرستان رودان اظهار داشت: ورزشکاران و قهرمانان ورزش شهرستان رودان نه تنها در هرمزگان بلکه در کشور شناخته شده اند.

رئیس شورای ورزش شهرستان رودان در ادامه به سرانه فضای ورزشی زیر یک متر در رودان اشاره کرد و گفت: این موضوع در شان و جایگاه ورزش قهرمان پرور رودان نیست.

وی خواستار پیگیری جهت تکمیل پروژه پیست دو ومیدانی و زمین چمن فوتبال مجموعه ورزشی شهید چمران رودان شد و تاکید کرد: رودان به عنوان قطب دو ومیدانی و وزنه برداری هرمزگان شناخته می شود و باید توجه ویژه ایی به زیر ساخته های ورزش در این شهرستان شود.

وی در ادامه خواستار تدوین یک برنامه جامعه برای ورزش شهرستان به عنوان استراتژی در جهت پیشبرد اهداف متعالی ورزشی و همچنین پرورش استعدادها و قهرمانان ورزشی شد.

غلامپور اظهار داشت: استفاده از ظرفیت خیرین ورزشی نکته مغفول مانده در شهرستان است و آگاه سازی در این زمینه کمک شایانی برای ورود اقشار مختلف به ورزش در رودان خواهد کرد.

وی با بیان اینکه ورزش زیربنای کاهش آسیب های اجتماعی است تصریح کرد: کار اصولی در توسعه و تقویت ورزش در سطوح و بخش های مختلف کلید کاهش آسیب های اجتماعی خواهد بود.

فرماندار رودان خاطر نشان کرد: ادارات شهرستان همسو با توسعه ورزش به وظیفه و مسوولیت اجتماعی خود در قبال ورزشکاران جامعه عمل بپوشانند.