به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان؛ سعید بنی عامریان در بازدید از روند طرح مزرعه اَگریتوریسم در روستای سلخ جزیره قشم بیان کرد: این پروژه بهمن ماه سال 1396 با 800 میلیون ریال اعتبار در زمینی به مساحت 2.3 هکتار توسط شرکت تعاونی سپهر سلخ به عنوان یکی از پروژه های پایلوت جایکا آغاز شده است.

وی با اشاره به اهداف اجرایی این طرح افزود: حذف درخت کهور پاکستانی، کاشت درختان و گیاهان جایگزین مناسب با اقلیم جزیره و درنهایت توسعه مزرعه در قالب یک مزرعه گردشگری اهداف این طرح می باشد.

مدیر پروژه جایکا سازمان منطقه آزاد قشم با اشاره به اهمیت بهره گیری از گردشگری کشاورزی در برنامه های جایکا، گفت: توسعه کشاورزی در نواحی روستایی جزیره که دربرگیرنده رشد گردشگری، دستیابی به اقتصاد پایدار، ایجاد اشتغال و درآمدزایی برای ساکنان روستایی است، بسیار حائز اهمیت می باشد.

شایان ذکر است، در راستای دستیابی به ﻃﺮح ﺟﺎﻣﻊ ﺗﻮﺳﻌﻪ ﭘﺎﻳﺪار و ﻣﺮدم ﻣﺤﻮر در ﺟﺰﻳﺮه ﻗﺸﻢ، 10 پروژه پایلوت روستایی با اعتباری بالغ بر 300 هزار دلار توسط تیم جایکا با همکاری سازمان منطقه آزاد قشم از سال 1394 در این منطقه کلید خورده است.

آموزش جوامع محلی با هدف ارزیابی سرمایه های اقتصادی، اجتماعی و طبیعی منطقه، آشنایی جوامع محلی با نحوه ی به کارگیری این سرمایه ها به صورت پایدار با هدف توسعه همه جانبه در طرح های پایلوت، بازاریابی در حوزه های زیرساختی، گردشگری و شیلات، جهت تسریع در ورود به بازارهای منطقه ای و بین المللی نیز از وظایف مورد انتظار در این طرح ها است.