به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان، حجت توحیدی عنوان کرد: به منظور بررسی روند اقدامات صورت گرفته در سامانه ساماب بخش آب سطحی این کارگاه آموزشی از تاریخ 10 لغایت 12 آذر ماه جاری در شرکت سهامی آب منطقه ای هرمزگان برگزار شد.

وی با اعلام این خبر افزود: این کارگاه آموزشی با حضور مدیران و کارشناسان شرکت مدیریت منابع آب ایران ، شرکت آب و برق خوزستان و شرکت های آب منطقه ای اصفهان، فارس ، کردستان، کرمانشاه، لرستان و ایلام برگزار شد.

این مسئول در ادامه تشریح کرد: در این کارگاه آموزشیمدیران و کارشناسان بخش آب سطحی و امور مشترکین، با اطلاع از روند اقدامات صورت گرفته در سایر استان ها، آموزش های لازم به منظور عملیاتی کردن سامانه ارائه شد.

توحیدی افزود:در پایان نیز مسائل و مشکلات موجود در اجرای سامانه مورد بررسی قرار گرفت و پیشنهاداتی جهت بهبود و توسعه ساماب در بخش آب سطحی مطرح شد.

مدیر بهره برداری و نگهداری از تاسیسات آبی شرکت آب منطقه ای هرمزگانتوضیح داد: سامانه یکپارچه حفاظت و بهره‌برداری منابع آب و امور مشترکین "ساماب" با هدف تسهیل در ارائه خدمات به متقاضیان بهره‌برداری آب کشاورزی طراحی و پیاده سازی شده است.

وی در پایان تصریح کرد: تهیه گزارش‌های کارآمد و به روز از آخرین وضعیت خدمات حوزه آب و مدیریت بهینه منابع آبی و همچنین جلوگیری از بهره‌برداری‌های غیرمجاز از منابع آب،‌ برق،‌ و قاچاق سوخت از دیگر کاربردهای سامانه ساماب است.