به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان؛ بهروز اکرمی در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل حفاظت محیط زیست هرمزگان، عنوان کرد: سازمان محیط‌ زیست وظیفه حفاظت از سنتی الهی را بر عهده دارد، مأموریتی که خداوند برای همه انسان‌ها تعریف کرده است و اقدامات محیط ‌زیست باید در این چهارچوب باشد، پس نباید فراموش کرد که این سازمان کار بسیار ارزشمندی را انجام می‌دهد.

اکرمی افزود: اینکه برخی تصور می کنند محیط ‌زیست یک کالای لوکس و مختص آدم‌های خاص است، تصور صحیحی نیست بلکه محیط زیست کالای ضروری است که اگر نتوان آن را تأمین و نگهداری کرد زندگی ‌جامعه بشریت با مشکلات زیادی رو برو خواهد شد.

وی اضافه کرد: جامعه ما امروز بیشتر از هر زمانی نیاز دارد تا همه در آن بپذیرند که محیط ‌زیست کالایی ضروری است و به دنبال حفاظت از آن باشند و با روش های آموزشی صحیح در خصوص حفاظت از محیط زیست رفتارهای درست در جامعه شکل خواهد گرفت.

وی افزود: برای اینکه جامعه متوجه ضرورت محیط ‌زیست شود، نیاز به کار فرهنگی مستمر و همیشگی است و نمی‌توان انتظار داشت معضلات این عرصه را با برگزاری چند جلسه برطرف ساخت، بلکه باید برای آن وقت گذاشت و محیط‌زیست را مرتباً بر مبنای علم روز مدرن و نوسازی کرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان تصریح کرد: متأسفانه نگاه بیرونی به محیط ‌زیست این‌گونه است که حفاظت محیط ‌زیست سازمانی است که ایجاد شده تا بنگاه‌ های اقتصادی شکل نگیرند، اما این‌ گونه نیست، امروز نیازمند ایجاد تعریف مشترک و واحدی هستیم، همه ما به‌ عنوان انسان در یک جبهه هستیم و باید جامعه را به شکلی اداره کرد تا امکان زیست برای تمامی افراد فراهم شود.

اکرمی عنوان کرد: تودیع و معارفه امری طبیعی است، آنچه اهمیت دارد عقبه هر رفتن است که برجا می ماند،  آقای وفادار نیز کارنامه ‌ای از خود به جا گذاشته که نمایانگر بهره گیری از  تمام تلاش و انرژی خود در راستای حفاظت از محیط ‌زیست استان است و باید گفت کارنامه‌ خوبی در این زمینه  دارد.

وی تصریح کرد: همچنین باید برای انتخاب آقای مسیحی تازیانی به سازمان حفاظت از محیط زیست تبریک گفت، که علاوه بر به کار گیری یکی از اعضای خانواده سازمان محیط ‌زیست برای پست مدیریتی این سازمان به یکی از فرزندان هرمزگان نیز اعتماد کرده است.