به گزارش خبرگزاری بُرنا در هرمزگان ؛ منطقه خلیج فارس، حجت‌الاسلام‌والمسلمین گرایلی صبح امروز در نشستی خبری اظهار کرد: 40 سال از انقلاب گذشته و 40 سال دشمنان به روش های مختلف سعی کردند جلوی رشد آن را بگیردند.

وی افزود: از نظر باورهای دینی حضرت امام خمینی(ره) بیان کردند این انقلاب زمینه ساز ظهور امام زمان(عج) خواهد بود، در تفکر شعه تا زمانی که مردم چیزی را نخواهند حاکم ولو اینک مغایر با خواسته الهی باشد نمی تواند آن را اجرا کند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان هرمزگان خاطرنشان کرد: لازمه گسترش عدالت این است که خودشان بخواهند و این در حفظ و سیانت از ازش های امامشان خود را نشان می دهد، بعد از انقلاب با دادن لقب امام به امام خمینی، می خواهیم نشان دهیم اگر در تاریخ نتوانستیم امام نگه داریم اکنون می خواهیم امام را ه جانشین امام زمان است را نگاه داریم.

حجت الاسلام والمسلمین گرایلی اظهار کرد: مردم اران از 1400 سال جریان این تجربه را بدست آوردند که برای به کمال رسیدن جامعه امام خود را نگه دارند و به همین سبب امام تاکید داشتند مردم پشتیبان ولی فقیه خود باشند، بعد از امام هم مردم برای حفظ انقلاب خود و این جریان و رساند این پرچم به امام زمان پشت سر امام خمینی(ره) خود ایستاده اند.

وی تصریح کرد: قائله سال 88 را مردم پشت امام خمینی(ره) خود ایستادند و قائله را ختم دادند، ما مفتخریم در دوره ای زندگی می کنیم که با همه گرفتاری ها پرچم خود را بالا برده و گرد امام خود ایستاده ایم، اوقاف برای جامه عمل پوشاندن این حرکنت انقلابی در این 40 سال برنامه هایی اجرای کرده که ادامه دارد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان هرمزگان عنوان کرد: در بندرعباس 400 واحد مسکونی ساخته شد، ساخت بقاع متبرکه، اجیاد و بسهزای خدمات رفاهی در بسیاری از روستاها دارای بقاع متبرکه از اقدامات مهمی بوده که انجام شده است، انقلاب تنها جنبه خدمات رفاهی نداشته است بلکه 40 سال انقلاب ما را در چهره های تاثیرگذار دنیا معرفی کرده است.

حجت الاسلام والمسلمین گرایلی اضافه کرد: اکنون در کشور با تمام تحریم‌ها قحطی نداریم، قبل از انقلاب 9 میلیون نفر از جمعیت ما به دلیل قحطی از بین رفتند، اکنون در جریان اقتصادی بخشی از توانمندی دفاعی ما در اختیار رسانه ها است، در جنگ اقتصادی سلاح بازدارنده هست اما کارآمد نیست آنچه تاثیرگذار است استفاده از سلاح قلم و خبرهایی که در جامعه منتشر می شود است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان هرمزگان ابراز کرد: برنامه های دهه فجر فاطمی از 12 تا 16 بهمن و  از 17 الی 21 بهمن برنامه های مربوط به ایام فاطمیه اجرا می شود.

حجت الاسلام والمسلمین گرایلی افزود: بیش از 50 مبلغ بومی و غیر بومی را استفاده می کنیم، دو خیمه معرفت در سیدمضفر و شهر رودان راه اندازی کردیم، از ابتدای سال تا کنون 88 وقف جدید توسط مردم ایجاد شده است، بیش از 77 عنوان برنامه را در طول این ایام خواهیم داشت، برنامه سوگواره یاس نبوی در روز شهادت، برنامه رهروان یاس نبوی اختصاصی بانوان در روز شهادت حضرت فاطمه (س)، برنامه شام شهادت و برنامه شب شهادت را نیز خواهیم داشت.

وی بیان کرد: یکی از برکات انقلاب فعالیت های قرآنی است، قاریانی ایرانی امروزه در میان قاریان عرب زبان رتبه و جایگاه خوبی دارند، قبل از انقلاب از استان هرمزگان 20 نفر هم شرکت نمی کردند و امسال بیش از 200 نفر از حافظان کل قرآن شرکت کرده اند که از برکات انقلاب است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان هرمزگان تصریح کرد: مسابقات قرآنی از مرحله شهرستانی تا بین المللی آن زیر نظر سازمان اوقاف است، علاقه مندان می توانند برای ثبت نام اقدام کنند، 15 رشته برگزار می شود، پنج جز، 10 جز، 20 جز، کل قرآن و رشته های معارفی و از 20 فروردین تا 15 اردیبهشت 98 مرحله شهرستانی است، از 18 خرداد تا 20 تیر مرحله استانی برگزار می شود.

حجت الاسلام والمسلمین گرایلی ادامه داد: در سال 95 مقام 16 کشوری و سال گذشته مقام 11 کشوری را به دست آوردیم که امیدواریم این جایگاه تک رقمی شود، امسال در آزمون قرآنی سراسری که در 9 اسفند برگزار می شود دو هزار و 300 نفر از استان هرمزگان ثبت نام کرده اند.

وی اظهار کرد: سازمان اوقاف در خدمات فرهنگی، اجتماعی و اقتثادی در استان پیشرو و پیشتاز بوده است، خدماتی که در حوزه مساجد، بقاع متبرک ویژه برنامه های خاصی را داشته ایم و خدمات فرهنگی مثل مشاور مذهبی و قرآنی حتی در زمان تعطیلات به صورت رایگان ارائه می شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان هرمزگان تصریح کرد: خدمات رایگان در جشن های تکلیف را نیز داشته ایم که بازتاب خیلی خوبی داشته است، در حوزه اجتماعی کارهای بزرگی شکل گرفته مثل همین خیمه های معرفت و مشاوره ها توانسته بسیار از آسیب های اجتماعی را کاهش دهد، در حوزه اقتصادی نیز بعد انقلاب خدمات رو به رشدی بعد انقلاب داشته است، توانسته ایم با مغازه های خود بخش عظیمی از درآمد استان را بچرخانیم.

حجت الاسلام والمسلمین گرایلی عنوان کرد: در ایام فاطمیه نیز از امشب برنامه های مذهبی ما در کلیه بقاع متبرکه اجرا می شود و در روز شهادت حضرت فاطمه (س) نیز برنامه های ویژه ای را داریم.

وی خاطرنشان کرد: در دو سه ساله اخیر حدود 250 وقف جدید داشته ایم، با توجه به 6 هزار موقوفات استان با بررسی های زمان بندی شده رشد خوبی را در سال هایاخیر داشته ایمو

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان هرمزگان اظهار کرد: برای اولین بار در استا هرمزگان با دستگاه نظامی مذاکره کردیم و مطالبات خود را درخواست کردیم، 29 میلیارد تومان مطالبات ما از علوم پزشکی بود که در حال پیگیری است، 460 میلیون تومان از اعتبارات خود را کسب و به استان منتقل کردیم که امیدواریم پایدار باشد.

حجت الاسلام والمسلمین گرایلی افزود: در خصوص واگذاری صد هزار و 500 هکتار زمین به اهالی روستای دهنو نیز تلاش هایی کرده ایم، 630 سند از ابتدا تا انتهای سال اخذ شده و بخشی از هزینه های آن را دولت متقبل شده است.

وی عنوان کرد: جلساتی با شهرداری، آموزش و پرورش، برق، هلال احمر، ورزش و جوانان و برخی دستگاه های دیگر در خصوص موقوفات داشته ایم تا مشکلات موجود را حل و فصل کنیم.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان هرمزگان اظهار کرد: برای معرفی وقف به مردم تمام تلاش خود را کرده ایم اما تمام ظرفیت برای این معرفی وجود ندارد، مردم احکام وقف را بدانند بسیاری از مشکلات حل می شود بنابراین شناساندن و آموزش احکام وقف به مردم از برنامه های اصلی ماست.

حجت الاسلام والمسلمین گرایلی افزود: اشتغالزایی و تولید علم در حوزه وقف بسیار اهمیت دارد چرا که نیازمندی های جامعه در حوزه های مختلف وجود دارد اما آنچه بسیاری از این ها را می تواند پوشش دهد تولید علم و اشتغالزایی است، در حوزه تولید علم وقف هایی داشته ایم اما در حوزه اشتغالزایی هنوز نداشته ایم.

وی تصریح کرد: همچنین برای نوروز سال 98 برنامه آرامش بهاری را اجرا خواهیم کرد.