به گزارش خبرگزاری بُرنا در هرمزگان ؛  حامد افضلی نیکو اعلام کرد: بازرسی از صنوف مختلف به صورت مستمر توسط نیروهای گشت ویژه با هدف پیشگیری از تخلفات شماری از صنوف به ویژه در  ایام شلوغی جزیره و حضور گسترده میهمانان و گردشگران با جدیت  اجرا می شود.
وی افزود: در عملیات بازرسی روز چهارشنبه از ۳۰ واحد صنفی در شهرهای قشم و درگهان، واحدهای دارای تخلفات صنفی و بهداشتی به دستور مقام قضایی شهرستان قشم پلمپ یا تعلیق شدند.
به گفته مدیر بازرسی، نظارت و پاسخگویی به شکایات سازمان منطقه آزاد قشم، چهار واحد صنفی در این بازدیدها پلمپ شدند و پنج واحد برتر هم تشویق شدند.
او، تکریم مردم را براساس آموزه های دینی یکی از وظایف مهم صنوف مختلف برشمرد و افزود: ارائه محصول تاریخ گذشته و نامناسب از مصادیق جرم در فعالیت های صنفی است که بدون‌چشم پوشی با آن مبارزه خواهیم کرد.
افضلی نیکو اظهار کرد: در عملیات بازرسی روز گذشته ۵۰ قوطی نوشابه تاریخ گذشته و یکصد سیخ کباب کوبیده آماده طبخ به دلیل غیر بهداشتی بودن محل نگهداری آن، معدوم شدند. 
بنا به این گزارش، در بازدیدهای روز گذشته  مشاور مدیر عامل سازمان و مدیر کل حراست، مدیر بازرسی، نظارت و پاسخگوئی به شکایات، دادستان قشم، فرمانده نیروی انتظامی، رئیس تعزیرات به همراه بازرس ناجا و نیروهای اماکن و مدیر شبکه بهداشت و مدیر امور درگهان با هدف  صیانت از حقوق شهروندان و گردشگران و پیشگیری از سواستفاده های احتمالی حضور داشتند. 
 جزیره قشم در نیمه دوم سال با افزایش سفر گردشگران همراه است که با نزدیک شدن به پایان سال شمار آنان افزایش می یابد که نظارت بر عملکرد صنوف، تاسیسات گردشگری و اماکن اقامتی با شدت به صورت مستمر و دوره ای با حضور  نماینده اماکن و ناجا و تعزیرات و بهداشت از سوی نیروهای گشت ویژه بازرسی انجام می شود.