به گزارش خبرگزاری برنا؛ مدیر ژئوپارک جهانی قشم گفت: کارگاه آموزشی حفاظت از ژئوپارک های جهانی یونسکو با حضور جوانان خلاق 18 تا 25 سال از دو ژئوپارک ملی ارس و طبس و ژئوپارک جهانی قشم در این منطقه آزاد برگزار می شود.

وی افزود: نقش جوانان در حفاظت از ژئوپارک ها، نقش ژئوپارک ها در کاهش اثرات بلایای طبیعی، کاهش آثار تغییرات اقلیمی و توسعه پایدار جهانی از مهمترین موضوعات این کارگاه آموزشی است.
به گفته مدیرژئوپارک جهانی قشم، اساتیدی از سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور، دفتر منطقه ای یونسکو در تهران و ژئوپارک جهانی قشم در این کارگاه آموزشی، در زمینه موضوعات تخصصی ژئوپارک، توسعه پایدار و نقش جوامع محلی سخنرانی می کنند.
وی با اعلام اینکه هزینه های این کارگاه آموزشی به عهده دفتر یونسکو، سازمان زمین شناسی ایران و  سازمان مطنقه آزاد قشم می باشد، از برگزاری این کارگاه به عنوان فرصتی برای معرفی دقیق ژئوپارک جهانی قشم و نقش آن در ارتقای گردشگری جزیره و همچنین دیگر مناطق مُستعد کشور برای داشتن ژئوپارک، نام برد.
بنا به این گزارش، سازمان منطقه آزاد قشم، کمیسیون ملی یونسکو، دفتر منطقه ای یونسکو در تهران و سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور نهادهای درگیر این کارگاه آموزشی هستند.
ژئوپارک جهانی قشم با داشتن ژئوسایت هایی همانند طولانی ترین غار نمکی جهان، دره تندیس ها، بام قشم، تنگه و دره چاهکوه، جزایرناز، دره ستاره ها، خلیج دلفین ها، جنگل حرا و ... یکی از زیباترین نقاط دیدنی ایران در جنوب کشور می باشد.