به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان ،عبدالمجید کرمی ظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران بیان داشت: استان هرمزگان یک استان مهاجرپذیر است و پایان سال پذیرای سیل عظیمی از هموطنان از سراسر کشور خواهد بود.

وی با بیان اینکه در زمینه مبارزه با قاچاق سوخت یک طرح مشترک بین نیروی انتظامی و شرکت نفت در سطح استان اجرا و جایگاههای سوخت استان پایش گردید، افزود: در اجرای این طرح مشخص شد قریب به یک میلیون لیتر سوخت مازاد به جایگاه ها داده شده است.

این مسئول انتظامی با اشاره به اینکه از ابتدای سال جاری تا کنون بالغ بر ۲۵ میلیون و ۸۳۷ هزار لیتر سوخت قاچاق در استان کشف شده است، تصریح کرد: این میزان کشفیات نسبت به مدت مشابه سال قبل یک هزار و ۷۱۹ درصد افزایش داشته است.

سرهنگ کرمی با تأکید بر اینکه در حوزه شرق استان طی سال جاری قریب به ۲۰۰ دستگاه خودرو نیسان حامل سوخت قاچاق توقیف شده است، اظهار داشت: طی این مدت ۵۵۳ فقره پرونده بالای صد میلیون تومان تشکیل که ۹۱ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشته است.

رئیس پلیس آگاهی هرمزگان با اشاره به توقیف ۴هزار و ۵۳۴ خودرو حامل کالای قاچاق، اذعان داشت: طی سال جاری ۶۰ باند کلان قاچاق کالا منهدم که ۵۸ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشته است.

این مسئول انتظامی میزان کشفیات کالای قاچاق را از ابتدای سال جاری تا کنون بالغ بر ۹۱۵ میلیارد تومان عنوان و بیان داشت: این میزان کشفیات ۶۰ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است.

کرمی استان هرمزگان را یکی از امن ترین استان های کشور در بحث جرائم عنوان و تصریح کرد :۸۶ درصد از مجموع سرقت ها در ۱۱ ماهه سال جاری منجر به کشف شده است.

وی ادامه داد: ۴۲ باند سارقان حرفه ای طی سال جاری متلاشی و ۱۸۹ متهم سارق در این خصوص دستگیر شده اند که این افراد تا کنون به ۴۰۰ فقره سرقت اعتراف کرده اند.

رئیس پلیس آگاهی هرمزگان در پایان با بیان اینکه طی سال جاری ۸۳ درصد جرائم جنایی شامل قتل عمد، آدم ربایی و… کشف شده است، خاطرنشان کرد: همچنین طی سال جاری ۴۰۰ پرونده اقتصادی اعم از اختلاص، تبانی، تقلب، زمین خواری نیز با تلاش مأموران پلیس آگاهی کشف گردیده است.