به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان ،دکتر فریدون همتی در نشست کارگروه تنظیم بازار استان هرمزگان با بیان اینکه اقداماتی که در راستای نظارت بر بازار صورت می پذیرد باید خروجی مناسی  داشته باشد، عنوان کرد: باید با رصد کامل و انجام اقدامات مناسب از وقوع هرگونه مشکلی در بازار جلوگیری شود.

وی از پیش بینی و تامین کالاهای اساسی مورد نیاز برای تعطیلات نوروز در هرمزگان خبر داد و افزود: با پیش بینی نیازها و کنترل به موقع، بسیاری از مسائل را می توان حل کرد و امور را به پیش برد.

استاندار هرمزگان ادامه داد: تصمیم های به موقع و به هنگام از ایجاد چالش در بازار  جلوگیری می کند و بر این اساس نیاز است مایحتاج عمومی مورد نیاز مردم استان با برنامه‌ریزی مناسب و به موقع تامین شود.

همتی تصریح کرد: در راستای تنظیم و کنترل بازار نیازمند همراهی مردم هستیم و در این زمینه آموزش و اطلاع رسانی بسیار مهم است که باید از ظرفیت رسانه ها و ائمه جمعه برای آگاهی بخشی مردم بهره برد.

وی گفت: در کنار همه اقدامات برای مدیریت بازار، آگاهی بخشی و نظارت باید جدی گرفته شود و یکی از وظایف مهم مسئولان کنترل بار روانی بازار است.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: همه اقدامات تولید و توزیع کالا با نظارت کامل انجام شود.

همتی بیان داشت: میوه شب عید در استان به صورت منظم در شبکه توزیع شود و در این زمینه اطلاع رسانی مناسبی صورت پذیرد تا از سواستفاده های احتمالی پیشگیری شود.

وی اضافه کرد: با توجه به ایام پایانی سال و شروع سال نو و ورود گسترده مسافران نوروزی، استان شرایط ویژه‌ای پیدا می کند و از همه مدیران انتظار می رود در آماده باش کامل باشند.

استاندار هرمزگان اظهار داشت: همه نیازهای استان در ایام پایانی سال احصا شود و مدیران با همفکری و همکاری نزدیک امور را در حوزه های مختلف به پیش ببرند.