به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان ، سردار عزیزاله ملکی ظهر شنبه در جمع خبرنگاران بیان داشت: پلیس استان هرمزگان طی سال جاری، با تلاش شبانه روزی، اشراف کامل اطلاعاتی بر محورهای مواصلاتی و اجرای طرح‌های پاک سازی نقاط آلوده ۴ هزار و ۸۵۸ دستگاه خودرو و ۱۷۰ فروند شناورحامل کالای قاچاق را شناسایی و توقیف کرد.

وی با اشاره به اینکه در این مدت مجموعاً ۹۵۸ میلیارد تومان انواع کالای قاچاق با تلاش مأموران انتظامی کشف شد، افزود: این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۶۶ درصد افزایش داشته است.

فرمانده انتظامی هرمزگان با تأکید بر بر انهدام ۶۲ باند کلان قاچاق کالا، اظهار داشت: طی سال جاری تعداد پرونده‌های قاچاق بالای صد میلیون تومان ۶۱۲ فقره و پرونده‌های زیر صد میلیون تومان ۵ هزار و ۹۴۰ فقره بوده که ۵ هزار و ۹۴۶ متهم در این زمینه دستگیر و به مراجع قضائی معرفی شدند.

سردار ملکی ادامه داد: با تلاش مأموران در این مدت بیش از ۶۰ تن انواع مواد مخدر کشف و ۸۳۵ دستگاه خودرو در بحث حمل و قاچاق مواد افیونی توقیف شد، همچنین سه هزار و ۳۹۸ قاچاقچی مواد مخدر، دوهزار و ۳۴۱ خرده فروش دستگیر و ۲۹ هزار و ۱۸۸ کارتن خواب از سطح استان جمع آوری شدند.

وی با اشاره به اجرای ۶۷۸ طرح پاکسازی نقاط آلوده به قاچاق مواد مخدر در سطح استان، گفت: در سال جاری ۱۲ مورد درگیری مسلحانه با قاچاقچیان مواد مخدر در استان رخ داده که تعداد ۳ نفر از قاچاقچیان طی این درگیری‌ها به هلاکت رسیده اند.

این مقام ارشد انتظامی استان تصریح کرد: طی این مدت با تلاش مأموران در سرقت‌های به عنف ۳۶ درصد، مغازه ۱۰ درصد، موتورسیکلت ۲۲ درصد و کیف قاپی ۲۶ درصد کاهش داشته ایم.

فرمانده انتظامی هرمزگان با بیان اینکه در زمینه ترافیکی و حوادث جاده‌ای درون و برون شهری نیز وضعیت خوب و قابل قبولی را شاهد هستیم، اظهار داشت: از طی سال جاری در حوزه پلیس راه شاهد کاهش ۶ درصدی متوفیان و کاهش ۱۵ درصدی مصدومان تصادفات بوده ایم، همچنین در حوزه راهور، مصدومان تصادفات یک درصد کاهش و متوفیان تصادفات ۱۶ درصد افزایش داشته است.

سردار ملکی با اشاره به بازدید ۱۲۲ هزار و ۲۲۰ واحد صنفی به صورت محسوس و نامحسوس، بیان داشت: طی این بازدیدها با ۷۸ هزار و ۲۹۹ واحد صنفی متخلف برخورد لازم صورت پذیرفته و دو هزار و ۷۹ واحد صنفی متخلف نیز پلمب شدند.

وی با اذعان به اینکه مجموع تماس شهروندان با دفاتر نظارت همگانی پلیس ۱۶ هزار و ۵۴۹ فقره بوده است، افزود: از این میزان تماس یک هزار و ۴۲ فقره تماس پیشنهاد، ۲ هزار و ۶۶۳ فقره تقدیر از عملکرد پلیس، ۸ هزار و ۷۳ فقره راهنمایی و ارشاد از سوی پلیس، ۲۱۲ فقره شکایت از عملکرد پلیس و در نهایت ۴ هزار و ۵۵۹ فقره تماس انتقاد از عملکرد پلیس بوده است.

این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه وقوع جرایم سایبری در استان در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۷۸.۱۵ درصد افزایش داشته که ۹۴.۵۲ درصد جرایم توسط کارشناسان فتا منجر به کشف شده است، گفت: تعداد متهمان دستگیر شده در زمینه جرایم رایانه‌ای ۳۲.۶۹ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته که ۸۴ درصد مرد و ۱۶ درصد زن بوده اند.

این مقام انتظامی با اشاره به کاهش یک درصدی تماس شهروندان با مرکز فوریت‌های پلیسی طی سال جاری، خاطرنشان کرد: طی این مدت تعداد ۳۳۱ هزار و ۳۶۵ فقره تماس با مرکز فوریت‌های پلیسی حاصل که از این میزان، ۱۳۲ هزار و ۳۳۴ فقره عملیاتی، ۲۰۸ هزار و ۶۷۷ فقره منجر به راهنمایی و ۷ هزار و ۴۳۵ فقره غیر قابل رسیدگی بوده است.

سردار ملکی با اذعان به اینکه ۷۱ درصد پرونده‌های ارجاعی به دوایر مشاوره و مددکاری کلانتری‌ها منجر به مصالح گردیده، خاطر نشان کرد: پلیس با آمادگی کامل و صد در صدی به استقبال سال جدید می‌رود تا نظم، امنیت و آرامش مثال زدنی در استان را شاهد باشیم.