به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان ، دکتر علیرضا صالح در آیین اختتامیه همایش بین‌المللی فرصت‌های سرمایه‌گذاری استان هرمزگان، بیان داشت: ابتدا از استاندار هرمزگان تشکر می‌کنم که به طور جدی پیگیر موضوعات مربوط به سرمایه‌گذاری در این استان است و استاندار هرمزگان جزء استانداران فعال و‌ کوشا هستند.

وی ادامه داد: ظرفیت‌ منابع صندوق توسعه‌ملی برای بخش خصوصی است و تنها ۲۰درصد از منابع این صندوق برای نهادهای عمومی هزینه می‌شود و ۸۰ درصد آن متعلق به بخش خصوصی است.

عضو هیات عامل و قائم مقام صندوق توسعه ملی افزود: قطعا در هرمزگان بخش خصوصی توانمند و قادر به توسعه استان است و ظرفیت‌های موجود در استان قابل قیاس با هیچ جای دیگر نیست و ‌کم نظیر است.

صالح بیان داشت: در صندوق توسعه ملی عمده‌ رویکرد ما بحث تسهیلات ارزی است و استان هرمزگان از این بخش قطعا می‌تواند به خوبی استفاده کند.

وی خاطرنشان کرد: اعتبار خریدار از بخش‌های دیگری است که در این استان می‌توان از آن استفاده کرد و ما در صندوق توسعه‌ملی آمادگی پاسخگویی به سرمایه‌گذاران را داریم.

عضو هیات عامل و قائم مقام صندوق توسعه ملی تصریح کرد: استعدادهایی که در این استان وجود دارد منبع سرمایه‌گذاری و سودآوری است.

صالح گفت: زیرساخت های بخش صادرات ظرفیت بزرگی برای هرمزگان است، ما درصندوق عمده نگاهمان بحث‌ تسهیلات ارزی است که در این استان با نرخ 5/3 درصد برای بخش های عادی و ۶ درصد برای بخش های نفت و‌گاز فراهم است.

وی اظهار داشت: ما این قول را به سرمایه گذاران می دهیم که اگر بتوانند بازاریابی را در کشورهای دیگر انجام دهند اعتبار خریدشان انجام می شود.

عضو هیات عامل و قائم مقام صندوق توسعه ملی افزود: به عنوان صندوق این آمادگی را داریم، مشکلات سرمایه گذاران را در بخش ارزی مرتفع کنیم.

صالح اضافه کرد: جزیره قشم دو برابر کشور سنگاپور مساحت دارد، ما می توانیم ظرفیت های بزرگ در جزایر داشته باشیم.