به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان؛ دکتر ایرج حیدری در نشست هماهنگی برگزاری جشنواره فرهنگی هنری بین المللی خلیج فارس با اشاره به اهمیت و جایگاه خلیج فارس، عنوان کرد: روز خلیج فارس یک روز ملی، استراتژیک، تاریخی و با اهمیت برای همه مردم  کشور است که باید به نحو شایسته پاس داشته شود.

وی در همین رابطه گفت: خلیج فارس از ارزش و اهمیت بسیار بالایی در بین ایرانیان برخوردار است و باید این نام زنده  نگه داشته شود و در این راه از هیچ کوششی فروگذاری نکنیم.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان با اشاره به رسالت همگانی در پاسداشت نام خلیج فارس، خاطر نشان کرد:  در پاسداشت نام خلیج فارس همه وظیفه داریم در راستای صیانت از این نام گام برداریم و تلاش کنیم.

حیدری اظهار داشت: دشمنان همه ابزارها و امکانات خود را برای کم رنگ نشان دادن نام خلیج فارس بکار برده اند ولی با عزم ملی که وجود دارد به اهداف خود در این رابطه دست پیدا نخواهند کرد.

وی تصریح کرد: جشنواره فرهنگی و هنری خلیج فارس پربار با برنامه و متناسب با جایگاه خلیج فارس برگزار گردد.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان با تاکید بر همکاری دستگاه‌های اجرایی در برگزاری باشکوه جشنواره فرهنگی هنری خلیج فارس، افزود: با توجه به اهمیت روز و جشنواره فرهنگی هنری خلیج فارس کلیه دستگاه های اجرایی در برگزاری باشکوه این همایش مشارکت فعال داشته باشند.