به گزارش خبرگزاری بُرنا در هرمزگان ؛ دکتر ایرج حیدری در دومین جلسه شورای آموزش و پرورش  استان هرمزگان با تبریک میلاد فرخنده و با سعادت امام حسن مجتبی(ع) با اشاره به اهمیت و جایگاه آموزش و پرورش، عنوان کرد: آموزش و پرورش دستگاهی بنیادین و اساسی است و کشوری در مسیر پیشرفت و توسعه خود موفق خواهد بود که در برنامه ریزی های آن  به مقوله مهم آموزش و پرورش به صورت ویژه نگاه شود.

وی در همین رابطه تصریح کرد: آموزش و پرورش در جمهوری اسلامی ایران بعد از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در سراسر کشور با تحولاتی بنیادین و گسترده روبرو شد و در زمینه تربیت نیروی انسانی و توسعه زیرساخت ها حرکت های چشمگیری صورت پذیرفت و هرمزگان نیز در مسیر این تحولات بی نصیب نبود و شاهد اقدامات خوبی در حوزه آموزش و پرورش استان در بعد از پیروزی انقلاب بوده ایم که نیازمند تداوم و توجه بیشتر است.

حیدری با اشاره به اهمیت تکمیل اردوگاه های دانش آموزی نیمه تمام استان، عنوان کرد: اردوگاه های دانش آموزشی با توجه به نقشی که  در ایجاد فضای مناسبی برای گذراندن اوقات فراعت دانش آموزان دارند از جایگاه بسیار مهمی برخوردارند و تکمیل اردوگاه های نیمه تمام در هرمزگان با جدیت در دستور کار است.

سرپرست معاونت سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان در همین رابطه گفت: موانعی که در مسیر تکمیل اردوگاه های دانش آموزشی استان وجود دارد با انجام یک کار عملیاتی و با بهره گیری از کمک های سازمان مدیریت  و برنامه ریزی  و سایر منابع مالی دولتی و بخش های غیر دولتی رفع می شود و تلاش خواهد شد در کمترین زمان ممکن تکمیل و تجهیز گردند تا دانش آموزان استان از فضای مناسبی برای گذراندن اوقات فراغت برخوردار گردند.

وی خاطرنشان کرد: مشکل تامین انشعاب آب و برق تمامی مدارس آماده بهره برداری استان با تامین منابع مالی آن از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان  و با همکاری  دستگاه های اجریی ذیربط مرتفع می گردد.

حیدری با اشاره به سیاست های دکتر همتی استاندار محترم هرمزگان در حوزه نهضت مدرسه سازی ، تصریح کرد: راهبردهای دکتر همتی استاندار محترم هرمزگان در حوزه مدرسه سازی در استان با استفاده از ظرفیت های خیرین و بنگاه های اقتصادی قطعا تحولات جدی  در حوزه فضاهای آموزشی هرمزگان  ایجاد خواهد نمود.

سرپرست معاونت سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان با تاکید بر برنامه ریزی برای اوقات فراغت دانش آموزان استان، خاطرنشان کرد : با توجه به نزدیکی به ایام پایانی سال تحصیلی آموزش و پرورش استان به همراه سایر دستگاه های متولی برنامه های مشخصی همراه با نشاط و شادابی برای اوقات فراغت دانش آموزان استان تدارک ببینند.

حیدری گفت: از هم اکنون برنامه ریزی مناسب و مدونی برای سال تحصیلی 99-98 استان تدارک دیده شود تا شاهد موفقیت های روز افزون دانش اموزان استان در سطح ملی باشیم.