به گزارش خبرگزاری بُرنا در هرمزگان ؛ مهدی رنجبری از پارک شهید دباغیان به عنوان ریه‌های مرکزی شهر یاد کرد و گفت: این بوستان به وسعت 11هکتار به عنوان قدیمی‌ترین و وسیع‌ترین پارک عمومی شهر بندرعباس است که به بخش‌های مختلفی مانند باغ گلها، فضای ورزشی، فرهنگی و آب نمای موزیکال مجهز شده است.

وی در ادامه با بیان اینکه فضای سبز در شهرها به عنوان ریه‌های تنفسی شهرنشینان به شمار می‌آید، افزود: سه پارک و بوستان قدیمی شهید دباغیان، شهید سایانی و شهداء در منطقه دو شهری بندرعباس واقع شده است.

شهردار منطقه دو بندرعباس گفت: شهرها به عنوان کانون‌های تمرکز فعالیت و زندگی انسان‌ها برای اینکه بتوانند پایداری خود را تنظیم کنند، چاره‌ای جز پذیرش ساختار و کارکردی متاثر از سیستم‌های طبیعی ندارند.

این مقام مسئول تصریح کرد: تهیه و اجرا بلوک فرش و کف‌سازی، تهیه و اجرای جدول، تهیه و اجرای موزاییک و غیره، بخشی از اقدامات صورت گرفته در ارتباط با این بوستان است.

رنجبری بیان کرد: احداث سردر این بوستان نیز به عنوان یکی دیگر از اقدامات در دستور کار قرار داشته و بزودی نیز عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود.

شهردار منطقه دو بندرعباس با اشاره به اجرای طرح‌های بهسازی بوستان شهید دباغیان به عنوان قدیمی‌ترین بوستان شهر، اظهار کرد: ساخت پارک گلها و پلاتو جزو این اقدامات است.