به گزارش خبرگزاری بُرنا در هرمزگان ؛  مرتضی شیخ زاده از این طرح به عنوان فرصتی برای کشف استعدادهای نیروهای بومی جزیره نام برد و بیان داشت: یکی از راهکارهای موثر برای معرفی توانمندی نیروی انسانی، جاذبه های گردشگری و آداب و رسوم این منطقه به مردم سراسر کشور و جهان، اطلاع رسانی و دادن آگاهی به شیوه ای تخصصی و قلم ها و زبان های متفاوت است.

وی افزود: با تدبیر و حمایت مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم مبنی بر لزوم برقراری ارتباطی تعاملی و سازنده با جامعه محلی، مدیریت روابط عمومی و امور بین الملل این سازمان با طراحی این باشگاه، عضوگیری از جامعه محلی و پرورش خبرنگاران متخصص درصدد است تا پتانسیل های نهفته جزیره را با کمک فرزندان برومند این خطه به مجامع ملی و بین المللی معرفی نماید.

مدیر روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم با اشاره به وسعت و گستردگی جغرافیایی جزیره قشم افزود: هدف دیگر راه‌اندازی این باشگاه، انعکاس اخبار فعالیت های جامعه محلی قشم در زمینه های مختلف علمی، فرهنگی، هنری و گردشگری به عنوان راهی برای بازاریابی مردمی و جذب گردشگران به جزیره است.

شیخ زاده همچنین، تاسیس این باشگاه را در راستای اشتغالزایی برای نیروهای بومی موثر دانست و گفت: با توجه به کمبود خبرنگاران فعال در جزیره جهت پوشش مطلوب اخبار و علاقمندی خبرگزاری های کشوری به دریافت این اطلاعات، آموزش نیروهای بومی می تواند زمینه ساز جذب اعضای این باشگاه در خبرگزاری‌ها و مطبوعات کشوری شود.

به گفته مدیر روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم، آموزش و فعال سازی خبرنگاران محلی به عنوان پل ارتباطی دوسویه بین سازمان و جامعه محلی در توسعه و پیشرفت روزافزون جزیره نقشی سازنده خواهد داشت.

شیخ زاده از اجرای این طرح در سه بخش و در آینده ای نزدیک خبر داد و عنوان کرد: انتخاب هیات رییسه و اعضای اصلی و افتخاری، راه اندازی سایت اطلاع رسانی و پرتال خبری ویژه و آموزش داوطلبانی از جامعه محلی سه گام اجرایی طرح تاسیس باشگاه خبرنگاران منطقه آزاد قشم خواهد بود.

وی ادامه داد: خبرنگاران با سابقه و باتجربه جزیره به عنوان هیات رییسه انتخاب و افراد داوطلبی که پس از اجرای طرح آموزش خبرنگاری مورد تایید قرار می گیرند، نیز اعضای افتخاری و سپس عضو اصلی  این باشگاه می شوند.

مدیر روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم توضیح داد: رسالت اعضای این باشگاه به عنوان فعالان رسانه ای قشم، معرفی ظرفیت های هر بخش و روستای تحت پوشش خود در سایت باشگاه خبرنگاران است.

شیخ زاده اظهار کرد: علاقه مندان می توانند پس از انتشار فراخوان در خصوص راه اندازی باشگاه و نام نویسی، در دوره های آموزشی (مقدماتی و تکمیلی) که توسط خبرنگاران با سابقه جزیره و کشور برگزار می شود، شرکت نمایند.

مدیر روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم از برگزاری  آزمون نهایی پس از دوره های آموزشی خبر داد و گفت: آن دسته از داوطلبانی که بتوانند آزمون نهایی را با موفقیت به پایان برسانند، با صدور کارت عضویت، به عضویت این باشگاه در خواهند آمد و سعی خواهد شد تا در ازای فعالیت های خبری خود در این باشگاه منطبق با سایر خبرگزاری های کشور حق الزحمه دریافت نمایند.