به گزارش خبرگزاری بُرنا در هرمزگان ؛ دکتر فریدون همتی در نشست شورای نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان هرمزگان، عنوان کرد: نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی به عنوان یک مجموعه غیر دولتی می تواند کمک های بسیاری برای بهبود انجام فعالیت‌ها در این حوزه داشته باشد.

وی ادامه داد: تمامی فعالیت هایی که می‌تواند از طریق مجموعه نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی ارائه شود، از طریق دستگاه های اجرایی این حوزه احصا و به این بخش واگذار شود.

استاندار هرمزگان خواستار ارائه راهکارهای مناسب جهت ارتقای بهره وری در حوزه های کشاورزی، شیلات و منابع طبیعی توسط نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی شد و بیان داشت: نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی می تواند با اتکاء به توان علمی خود راهکارهای خوبی را در راستای ارتقاء بهره وری ارائه دهد.

همتی تاکید کرد: ما آمادگی لازم برای حمایت از طرح ها، برنامه ها و ایده های نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در استان را داریم.

استاندار هرمزگان همچنین بر ساماندهی فارغ التحصیلان رشته‌های حوزه کشاورزی، محیط زیست، شیلات و منابع طبیعی توسط نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان تاکید کرد و اظهار داشت: مجموعه نظام مهندسی می تواند، شرایط را جهت ورود فارغ‌التحصیلان این حوزه به عرصه تولید فراهم کند.

وی گفت: ما از توان علمی، فنی و دانش اعضای نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در هرمزگان در راستای اجرای طرح های بزرگ همچون مزارع پرورش میگو، پرورش ماهی در دریا و توسعه کشت گلخانه ای استفاده می ‌کنیم.

استاندار هرمزگان تصریح کرد: همچنین آمادگی داریم تا به فارغ التحصیلان و دانش‌آموختگان دانشگاهی رشته های حوزه کشاورزی در استان جهت راه اندازی فعالیت های تولیدی، تسهیلات ارزان‌قیمت بدون سود بانکی پرداخت کنیم.