به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان؛ فرهاد دژپسند در نشست با فعالان اقتصادی استان هرمزگان در سالن استانداری که "محمد راستاد" مدیرعامل سازمان بنادر نیز حضور داشت، اظهار کرد:در شرایط امروز فعالان اقتصادی و بخش خصوصی با حضور در عرصه اقتصاد باید نقش خود را به خوبی ایفا کنند.

وی در همین رابطه اضافه کرد:  سیاست گذاری ها در کشور به گونه ای است که فعالان اقتصادی بدون دغدغه در راستای تعالی اقتصاد اقدام کنند.

دژپسند گفت: ما نیز در راستای ایجاد بستر مناسب برای فعالیت روان و بدون دغدغه فعالان اقتصادی تلاش می کنیم.

وزیر امور اقتصادی و دارایی خاطرنشان کرد: با وجود تمامی اقدامات دشمنان و اعمال تحریم های اقتصادی علیه جمهوری اسلامی ایران، اما خوشبختانه شاهد وضعیتی هستیم که در بنادر کشورمان کشتی های متعددی جهت تخلیه و بارگیری کالا پهلوگیری می کنند.

عضو کابینه تدبیر و امید اظهار داشت: تلاش ما بر این است که روند ترخیص کالا از طریق بنادر و گمرکات با سرعت مناسبی انجام شود و این زمان را تا حد امکان کاهش دهیم اما در عین حال باید الزاماتی همچون مسائل استاندارد، ایمنی و بهداشت نیز رعایت شود.

وی تصمیمات دولت را گام بلند در راستای تقویت تولید دانست  و افزود: در شرایط امروز تقویت تولید به رونق اقتصادی کمک می کند.

دژپسند تصریح کرد: بالغ بر ۸۵ درصد واردات کشور نیز کارکرد رونق تولید دارد و موجب تقویت تولید می شود.

وزیر امور اقتصادی و دارایی از ذخیره سازی قابل توجه کالاهای اساسی سخن به میان آورد و گفت: در سال جاری در حوزه تولیدات کشاورزی رشد قابل توجهی را شاهد بوده ایم که عمده این محصولات دربرگیرنده کالاهای اساسی هستند و همچنین واردات کالاهای اساسی نیز به مقدار کافی انجام شده و شاهد تامین و توزیع این کالاها در سراسر کشور هستیم.