به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان؛  استاندار هرمزگان در این نشست خواستار جدیت ویژه تمامی دستگاه های مرتبط در زمینه آبرسانی به روستاها شد و بیان داشت: تامین آب مورد نیاز روستاها از اهمیت ویژه ای برخوردار است و باید پیگیری های ویژه ای برای این موضوع مهم صورت گیرد.

وی ادامه داد: استان هرمزگان سالیان طولانی است که با پدیده خشکسالی مواجه می باشد و با وجود بارندگی های قابل قبولی که در ابتدای سال جاری داشتیم اما تمامی سفره های آب زیرزمینی در استان از این بارندگی ها بهره مند نشدند و حتی برخی از چاه هایی که جهت آبرسانی به روستاها مورد استفاده قرار می‌گرفتند، در حال حاضر خشک شده اند.

همتی تصریح کرد: در راستای رفع مشکل تامین آب روستاهای استان در حال حاضر ۲۸ مجتمع آبرسانی به روستاهای هرمزگان در حال احداث است که برخی از آنها به تدریج وارد مدار شده و در حال آبرسانی به روستاها می باشند.

وی گفت: برای تامین آب شرب روستاهای جزیره قشم نیز با پیگیری‌هایی که صورت گرفت، قرارداد خرید تضمینی آب از بخش خصوصی توسط وزارت نیرو منعقد می شود تا آب روستاهای جزیره قشم تامین شود.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: تکمیل مجتمع های آبرسانی روستایی در حال احداث در هرمزگان یکی از اولویت‌های مهم است و با این نگاه اعتبارات نیز به صورت ویژه به آنها تخصیص پیدا می‌کند.

وی گفت: در حال حاضر به بخشی از روستاها نیز از طریق تانکر آبرسانی می‌شود که در این راستا باید تجهیزات و امکانات تمامی دستگاه‌های اجرایی و بخش خصوصی به کار گرفته شود تا این کار به شکل مناسبی صورت گیرد.

همتی اظهار داشت: با توجه به آب شیرین کن های بزرگی که در هرمزگان در حال احداث است و همچنین احداث مجتمع‌های آبرسانی روستایی، در زمینه تأمین آب روستاها طی سال جاری و سال آینده به شرایط پایداری خواهیم رسید.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: