به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان، هاشمی تختی ضمن تبریک روز ملی کارآفرینی و آموزش های فنی و حرفه ای اظهار کرد : ما در مجلس به دنبال این هستیم کاری بکنیم که فارغ التحصیلان دانشگاهی و مدارس حداقل در یک مهارت فنی و حرفه ای ماهر گردند .ما تلاش می کنیم مهارت آموزی در کشور نهادینه شود.
نماینده مردم استان هرمزگان تصریح کرد : آموزش های فنی و حرفه ای در جوار صنایع برای تربیت نیروی انسانی مورد نیاز آنان و نیز ارتقای مهارت آنان ضروری است و این تعامل دو طرفه بایستی محقق شود تا نیروی انسانی آنان از استان تامین گردد .مهمترین موضوع برای هر سازمان شناخت ماموریت و وظایفش و سپس فضا و شرایط برای اجرایی کردن آن است.
هاشمی تختی گفت : انتظار می رود به مرحله ای برسیم که برای بکار گیری نیروی انسانی در دستگاههای اجرایی ،صنایع و شرکت ها و... گواهی نامه فنی و حرفه ای ملاک سنجش قرار گیرد.سیاستگذاری کشور در بحث آموزش بایستی به این سو برود.ضروری است در بحث آموزش کار کارشناسی و در صنایع نیازسنجی صورت گیرد که چه تخصصهایی برای ارتقاء مهارت نیروهایشان لازم دارند .بزرگترین بندر تجاری کشور در استان هرمزگان قرار دارد و نیاز است رشته های آموزشی مورد نیاز پالایشگاه نفت ، اداره بنادر و کشتیرانی ، کشتی سازی ، شیلات ، حوزه کشاورزی و... احصا گردد.
وی اذعان کرد : کمیسیون مجلس هم در بروز رسانی کارگاههای اتومکانیک یاریگر سازمان آموزش فنی و حرفه ای بود و نیاز است که بسیاری از کارگاهها احیا شوند.دستگاههای اجرایی از مسیر مهارت اشتغال ایجاد کنند و سازمان آموزش فنی و حرفه ای نیاز آنان را برآورده کند.اداره کل تعاون ،کار و رفاه اجتماعی نیز نظارت خود را بر صنایع و دستگاههای اجرایی در بکارگیری نیروی متخصص و مهارت دیده افزون کند.
حسین هاشمی تختی بیان کرد : مهارت باعث ارتقا کیفیت تولیدات  خواهد شد.اگر فرزندانمان علم و دانش لازم را ندارند ؛ سطح علم معلم ،مربی و اساتید آنان بایدذ ارتقا یابد و به روز شود.امیدواریم صنایع در تعامل با اداره کل آموزش فنی و حرفه ای نیروی انسانی مورد نیازشان را بکار بگیرند و فنی وحرفه ای هم نیروی ماهر آنان را تامین نماید.
اسما کریمی مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان نیز گفت : برای ارتقا مهارت آموزی و تشکیل نهضت مهارت افزایی در استان و اینکه یک هرمزگان بدون بیکار داشته باشیم نیازمند حمایت نمایندگان مجلس و مسئولین استان هستیم تا شعار هر هرمزگانی یک مهارت محقق گردد.
در پایان از مربیان ،رؤسای مراکز،مدیران آموزشگاه های آزاد و کارکنان برگزیده تجلیل شد.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: