به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان، دکتر ایرج حیدری  در نشست کارگروه تخصصی، اشتغال، سرمایه گذاری و اقتصادی استان هرمزگان با اشاره به اهمیت موضوع سرمایه‌گذاری و اشتغال، عنوان کرد: دستگاه‌های اجرایی استان برنامه های  عملیاتی خود را در حوزه های اشتغال، سرمایه گذاری و اقتصادی به صورت کارشناسی ارائه نمایند تا تصمیمات لازم جهت اجرایی شدن آنها در شورای برنامه‌ریزی ریزی استان اتخاذ گردد.

وی در همین رابطه گفت: با توجه به اهمیت موضوع سرمایه‌گذاری در استان کلیه دستگاه های اجرایی مرتبط با حوزه اقتصادی، ظرفیت های سرمایه گذاری خود را جهت تسریع در کار سرمایه‌گذاران به مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان اعلام نمایند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان خاطرنشان کرد: مشخص بودن ظرفیت های سرمایه گذاری دستگاه‌های اجرایی به همراه موقعیت مکانی پروژه ها و مجوزهای مورد نیاز سبب تسریع در جذب سرمایه‌گذاری، کاهش روند دریافت اخذ مجوزهای لازم، کاهش هزینه وجلوگیری از اتلاف وقت می گردد.

حیدری با تاکید بر تسهیل روند اعطاء تسهیلات اشتغالزایی، تصریح کرد: با توجه به اهمیت طرح های اشتغالزایی در کاهش نرخ بیکاری استان، بانک ها روند اخذ تسهیلات توسط متقاضیان را تسهیل کنند و در اخذ وثایق مورد نیاز موانع را رفع نمایند.

وی با اشاره به اهمیت توسعه جزایر، گفت: با توجه به اهمیت و جایگاهی که جزایر استان در جذب گردشگران دارند تقویت زیرساخت ها در این مناطق و رفع موانع پیش روی طرح های سرمایه گذاری که در جزایر دنبال می گردد در دستور کار مدیران دستگاه‌های اجرایی قرار گیرد تا روند روبه رشد این مناطق سرعت گیرد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: