به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان، دکتر فرشیدی در این دیدار ضمن تبریک انتصاب دکتر عبادی زاده از طرف مقام عظمای ولایت به عنوان نماینده ولی فقیه در استان، گفت: باعث افتخار است، که فرزندی از این استان بعنوان نماینده ولی فقیه این مسئولیت خطیر را بر عهده گرفته، و تلاش می کند تا با درایت، مدیریت و همیاری مسئولین بار مضاعف محرومیت که بر دوش این استان است؛ برداشته شود.

وی با ارائه گزارشی از وضعیت بهداشت و درمان استان، کمبود ها و نیاز های استان در حوزه های بهداشتی، درمانی، آموزشی و نیروی انسانی متخصص را با ارائه آمار عنوان کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان اظهار داشت: هم اکنون ۵ بیمارستان بزرگ در استان در حال احداث می باشد، که با راه اندازی این بیمارستانها بخش زیادی از کمبود تخت و فضاهای درمانی حداقل تا 5 سال آینده مرتفع خواهد شد.

دکتر فرشیدی بهره برداری از دانشکده پرستاری در هفته دولت سال جاری، آغاز عملیات دانشکده دندانپزشکی، اجرای پروژه های خوابگاهی دانشجویان، پیگیری آموزش و جذب نیروهای تخصصی، تقویت ناوگان آمبولانس (زمینی، دریایی و هوایی) در راستای ترانسپورت بیماران از نقاط دوردست به مراکز مجهز و تخصصی در صورت نیاز و کمبود پایگاههای اورژانس جاده ای را از برنامه های دانشگاه دانست، و عنوان کرد: تحقق این امور نیازمند همکاری و همیاری مسئولین استان با دانشگاه است.   

وی تصریح کرد: انتقال مباحث و کلید واژه های بهداشتی در جهت ارتقاء شاخص های بهداشتی و سلامت مردم و جلب مشارکت (خیرین، انجمن ها و سازمانهای مردم نهاد) در جهت کمک به بیماران خاص از طریق تریبون نماز جمعه به جامعه بسیار کمک کننده و حائز اهمیت است، که از خواسته های دانشگاه می باشد.

حجة الاسلام دکتر عبادی زاده نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بندرعباس گفت: مجموعه نمایندگی مقام معظم رهبری در استان در کنار دانشگاه است و در بسیاری از مواردی که شما با صدای خود پیگیر مطالبات به حق حوزه سلامت استان هستید، ما نیز پژواک صدای شما را بلند ترخواهیم کرد و امیدواریم بتوانیم خلاء ها، کمبودها و مشکلاتی که در استانمان وجود دارد، با کمک شما که از نخبگان و فرهیختگان استان هستید بر طرف کنیم.

دکتر عبادی زاده با اشاره به یکی از اصول قانون اساسی افزود: اسناد بالادستی در برخی موارد می تواند زمینه مطالبه گری های خوبی را فراهم کند منتها از مسیر و کانال درست و صحیح؛ بهترین مسیر هم مسیر حرکت قانونمند و از طریق نخبگان است.

وی اظهار کرد: اصل چهل و هشتم قانون اساسی می گوید در بهره برداری از منابع طبیعی به استفاده از درآمد های ملی در سطح استانها و توزیع فعالیت های اقتصادی میان استانها و مناطق مختلف کشور بدون هر گونه تبعیضی بطوریکه در هرمنطقه فراخور نیازها و استعداد رشد خود سرمایه و امکانات لازم در دسترس داشته باشد؛ باید صورت گیرد، و استان ما استانی است که از درآمد بسیار بالایی در سطح کشور برخوردار است.

امام جمعه بندرعباس ادامه داد: این اصل از قانون اساسی در واقع عدالت در توزیع ثروت و درآمد حاصل از منابع طبیعی و منابع اقتصادی را مطرح می کند، و این موضوع بسیار کمک کننده است؛ لذا باید به یک مطالبه قانونمند تبدیل شود، و ما در این زمینه تا رسیدن به یک شرایط مناسب فاصله زیادی داریم.

دکتر عبادی زاده بیان کرد: لزوم اولویت بندی در مجموعه سلامت استان از جمله تمرکز بر ترانسپورت مناسب بیماران، که می تواند بخش زیادی از مشکلات درمان استان از جمله میزان مرگ و میر نوزادان و مادران باردار را کاهش دهد و همچنین تمرکز در بخش آموزش با تربیت نیروی انسانی که بتواند آینده استان در این حوزه تعیین کند یکی از اولویت ها است.

حضور خیرین و واقفین متاسفانه در حوزه سلامت کمرنگ می باشد، بسیاری از بیمارستانها در کشور توسط خیرین ساخته شده است و ما در استان هرمزگان در این بحث محروم هستیم و نتوانستم از حوزه خیرین و واقفین در بخش سلامت و درمان استفاده کنیم و در این زمینه نیازمند به کار جدی است.