به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان، الیاس محسنی با تبریک اعیاد سعید قربان و غدیر بیان کرد: عید سعید قربان عید شرافت بنی‌آدم و کرامت انسانى، یادآور خاطره‌ جاودانه بندگی ابراهیم و اسماعیل است تا بیاموزیم که در مسیر تقرب به پروردگار، باید از هر چه دل‌بستگی، دست فروشوییم و هر آنچه خدای متعال بر آن امر نموده را بر پا داریم.

وی ابراز کرد: در عید سعید غدیر خم، نیز که امتداد ولایت در جلوه امامت است باید در جهت ترویج و نهادینه کردن فرهنگ غدیر در جامعه و تبیین جایگاه امامت و ولایت تلاش خود را دوچندان کنیم.

محسنی افزود: سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس بنا به رسالت خود همواره در مناسبت‌های مختلف در طول سال ویژه‌برنامه‌هایی را در نقاط مختلف بندرعباس برای شهروندان برگزار می‌کند و هم‌زمان با دهه امامت و ولایت امسال نیز این ویژه‌برنامه‌هایی را اجرایی و تدوین کرده است.

وی ادامه داد: در همین راستا این سازمان در اعیاد قربان و غدیر امسال سلسله جشن‌های این ایام را در نقاط مختلف بندرعباس برگزار می‌کند.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس خاطرنشان کرد: برگزاری جشن عید تا عید با مشارکت اهالی محله دوراهی ایسینی در فرهنگسرای این محله و برگزاری جشن عید غدیر ویژه کودکان و نوجوانان در ساحل پشت فرمانداری از جمله این ویژه‌برنامه‌ها است.

وی ادامه داد: همچنین برگزاری جشن عید غدیر با همکاری پایگاه شهید عباس کریمی در شهرک طلائیه فاز دو، همکاری در برگزاری جشن غدیر در مسجد صاحب الزمان شهرک توحید، همکاری در برگزاری جشن غدیر در حسینیه بیقه الله محله نخل ناخدا، همکاری در برگزاری تجمع بزرگ غدیریون در روز عید غدیر و همکاری با سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در برگزاری جشن عید غدیر در معبد هندوهای بندرعباس از دیگر برنامه‌های تدوین‌شده این سازمان در ایام این اعیاد است.

محسنی عنوان کرد: سازمان فرهنگی، اجتماعی و وزشی شهرداری بندرعباس علاوه بر برگزاری جشن‌های مختلف در این اعیاد با مساجد و هیئت‌های شهر نیز در برگزاری مراسم ویژه اعیاد قربان و غدیر در محلات مختلف شهر همکاری داشته است و دارد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: