به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان، رامین آذرمهر در این ارتباط اظهار کرد: ایجاد این مرکز دارای پیش‌زمینه‌ای است که در این دوره مدیریتی شهرداری شکل عملی به خود گرفت.

وی با اشاره به اینکه یکی از دغدغه‌های شهردار بندرعباس احیاء هویت تاریخی و فرهنگی استان بویژه شهرستان بندرعباس است، افزود: مرکز اسناد شهر بندرعباس با جمع‌آوری اسناد و مدارک و هر نوع سند قدیمی راجع به استان، قصدش پایان دادن به اوضاع بی سر و سامان نوشته‌هایی است که توسط برخی افراد منتشر می‌شود.

این مقام مسئول با بیان اینکه سعی داریم اسناد مهم و تاریخی شهر را جمع‌آوری کرده و ضمن ثبت آنها، برای آیندگان نگهداری کنیم، ادامه داد: این مرکز می‌تواند مرجع خوب و قابل اعتمادی برای ادارات مرجعی باشد که وظایفه آنها ارایه اطلاعات صحیح و قابل استناد تاریخی است.

مشاور شهردار و رییس مرکز اسناد شهرداری بندرعباس تصریح کرد: از کلیه ادارت و دستگاه‌های اجرایی درخواست می‌شود در راستای نگهداری صحیح اسناد قدیمی و ارایه به عموم، این اسناد را در اختیار مرکز قرار دهند.

آذرمهر در ادامه با اشاره به اهدای بخشی از اسناد تاریخی بندرعباس توسط اداره کل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان هرمزگان به مرکز اسناد تاریخی شهر بندرعباس، گفت: این اقدام با حضور کارشناسان اسناد اداره کل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس هرمزگان در مرکز اسناد تاریخی شهرداری بندرعباس صورت گرفت.

وی بیان کرد: در این اقدام ارزشمند تعداد 452 فقره سند تاریخی جهت حفظ و نگهداری به این مرکز اهدا شد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: