به گزارش خبرگزاری برنا در  هرمزگان، در این جلسه الگوهای موفق توسعه دریامحور مورد بحث قرار گرفت و موضوع توسعه سواحل مکران در راستای اجرای سیاست های کلان این حوزه که از سوی مقام معظم رهبری تبیین شده است، بررسی شد.

استاندار هرمزگان در این نشست به بیان برنامه‌های استان حول اقتصاد دریامحور پرداخت و ظرفیت های مختلف استان در حوزه‌های صنایع دریایی، پرورش میگو، صنایع دستی، گردشگری، بانکرینگ، کشاورزی، شیرین سازی آب دریا، جزایر، ساخت شهرهای ساحلی و تسهیل حمل و نقل با راه اندازی خطوط حمل و نقلی ریلی و افزایش پروازها را تشریح کرد.

وی گفت: با توجه به اقدامات ابتکاری خوبی که با کمک نیروهای دانشگاهی و نیروهای متخصص در حوزه اقتصاد دریا محور در سطح استان انجام شده است، ایده‌های بسیار خوبی را برای ارائه در این حوزه داریم.

شایان ذکر است؛ مجمع تشخیص مصلحت نظام در حال تولید و تبیین سیاست‌های جدیدی حول اقتصاد دریا محور است و مقرر شد جلسات این حوزه با تشکیل کارگروه‌های تخصصی با عناوین کارگروه حقوقی- سیاسی، نظامی، انتظامی، امنیتی، اقتصاد و مدیریت دریا، صنایع و فناوری دریا و موضوعات فرهنگی، اجتماعی دریا با حضور سازمان ها و دستگاه‌های مرتبط، به صورت مستمر برگزار شود.

 

 

 

 


با دوستان خود به اشتراک بگذارید: