به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان، محمد آشوری" در نشست شورای مدیران دستگاههای زیرمجموعه وزارت تعاون و کار هرمزگان افزود: اگر برای راه اندازی و توسعه تعاونی ها آموزش صحیح وجود نداشته باشد، در آینده نه تنها این تعاونی ها در کارآمدتری اقتصاد کشور و اشتغال موثر نمی باشند بلکه ممکن است با چالش هایی روبرو شوند که برای رفع آن نیاز به هزینه ای زیادی باشد.

وی اضافه کرد: تعاونی ها همچنین برای راه اندازی و توسعه نیاز به طی کردن فرآیند اداری دارند و برای این امر باید تعاونی های ارائه خدمات مشورتی راه اندازی شود تا هنگامی که تعاونی ها به مشکلات اداری و حقوقی برخورد می کنند برای حل مشکل، از این نظام مشورتی برای افزایش بهره وری در کار خود استفاده کنند.

آشوری بیان داشت: کمبود دانش ،عدم مهارت، برنامه و به دنبال آن ناکامی ها، منجر به انسداد حرکت و ناامیدی می شود که اگر این اشکالات برطرف شود آثار آن در بهره وری ملموس تر و سرعت آن بیشتر می شود.

عضو هیات رئیسه مجلس اظهار داشت: باید از موانع و محدودیت ها آسیب شناسی درستی داشته باشیم و با تلاش مضاعف و تغییر راهبردها، تلاش کنیم تا تعاونی ها  درخشش بیشتری در بخش اقتصاد داشته باشند و شاهد ظهور تعاونی های جدید با اشتغال پایدار باشیم.

نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی در ادامه بیان داشت: برای ایجاد اشتغال در بخشهای مختلف بویژه بخش کشاورزی باید از سبک سنتی به سبک مدرن پیش رفت.

 آشوری خواستار تغییر نگرش فرهنگ کار از پشت میزنشینی به تولید و کارآفرینی شد و گفت: بخش از مشاغل سخت توسط اتباع خارجی انجام می شود.

نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی گفت: دانشگاه در کنار صنعت قرار گیرد تا نیروهای متخصص مورد نیاز بنگاههای استان تربیت و آموزش ها و مهارتهای لازم را ببینند.

عضو هیات رئیسه مجلس همچنین با تاکید بر تلاش برای ایجاد اشتغال و درآمد پایدار اضافه کرد: به کارگیری نیروهای ماندگار و بومی در راستای ساماندهی نیروی انسانی باید مورد توجه قرار گرفته و با نگاه توسعه محور و تقویت امنیت ملی زمینه مشارکت آنها در عرصه های مختلف فراهم شود.

وی بر ضرورت توجه به تقویت اتحاد و انسجام ملی تاکید و از بحران کارآمدی و انسجام و مشروعیت نظام جمهوری اسلامی به عنوان اهداف مدنظر دشمن نام برد و افزود: دشمنان با جلوه ناکارآمدی به دنبال ناامیدی مردم و از بین بردن اعتماد مردم هستند که باید با انسجام و همبستگی ملی، دشمن را ناکام گذاشت.

آشوری گفت: مردم تشنه خدمت بدون منت هستند و در دهه پیشرفت و عدالت راهی جز گفتمان خدمت و عدالت نداریم.

رئیس مجمع نمایندگان استان بیان داشت: امروز پیگیری مطالبات به حق مردم یکی از ضرورت های مهم مسئولان است و در این رابطه باید از تمامی ظرفیت های نظام استفاده شود و در مسیر تسریع خدمت‌رسانی با همپوشانی خدمات پیگیر تحقق مطالبات مردم باشیم.

در این نشست مدیران دستگاههای اجرایی استان مطالبات خود را مطرح و خواستار پیگیری و تسریع توسط رئیس مجمع نمایندگان استان شدند

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: