به گزارش خبرگزاری برنا در  هرمزگان، فواد حمزوی در نشست خبری در جمع خبرنگاران ، با بیان اینکه بیش از ۲۶۰۰ مشترک در شهر بندرعباس از خدمات گازرسانی استفاده می کنند ، افزود : ۱۰ درصد شهروندان بندرعباس مشترک گاز  هستند .

وی با اشاره به اینکه در ۹ فاز در بندرعباس خدمات گازرسانی را انجام می شود ، ادامه داد :فاز یک از گلشهر جنوبی تا خیابان سمدو ۵۰۰۰ خانوار ، فاز دو از شهر پیامبر اعظم ( ص) ۱۲ هزار خانوار و بطور کلی تا سورو را تحت پوشش قرار می دهد.

مدیر عامل شرکت گاز استان هرمزگان ، اضافه کرد :با شرایط موجود فاز ۱۰ برای بافت فرسوده برنامه ریزی شده است که شرط اجرای آن آماده سازی زیرساخت ها توسط شهرداری است .

حمزوی با بیان اینکه کلنگ  فاز ۶ و ۷ بندرعباس در چند روز آینده توسط استاندار زده می شود، خاطر نشان کرد : اعتبار اولیه این مگاپروژه  ۶۰ میلیارد تومان  است  .

این مسئول تصریح کرد :سهمیه سوخت مایع شهرهایی که گازرسانی کامل در آن  انجام شده است قطع می شود .

مدیر عامل شرکت گاز استان هرمزگان با اشاره به اینکه خدمات گازرسانی مانند سایر خدمات تا در منزل  است، بیان کرد : حق اشتراک برای هر خانوار ۲۱۲ هزار تومان است.

وی همچنین اضافه کرد : هزینه داخلی برای خدمات گازرسانی هر مشترک به ۳ میلیون تومان می رسد .

حمزوی با بیان اینکه هدف شرکت گاز تامین مستمرگاز طبیعی با هدف توسعه اقتصادی و رفاه اجتماعی وترویج فرهنگ استفاده بهینه از گاز طبیعی می باشد،  اظهار کرد : ۵ پروژه با اعتباری ۴۴ میلیارد تومان در هفته دولت به بهره برداری رسید.

 

خبرنگار : جمیله دبیری نیا

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: