به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان، رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس، بیان کرد: سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس در راستای اعتلای فرهنگ عاشورایی به‌ویژه در میان نسل جوان اقدام به برگزاری ویژه‌برنامه‌هایی به مناسبت فرارسیدن ایام سوگواری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) کرده است.

الیاس محسنی افزود: مهم‌ترین اهداف موردنظر ما در اجرای این ویژه‌برنامه‌ها معرفی و اعتلای فرهنگ عاشورایی با محوریت سبک زندگی امام حسین (ع)، تکریم شعائر و معارف اسلامی، هویت افزایی دینی و انقلابی شهروندان به‌ویژه جوانان و نوجوانان در مناسبت انسان‌ساز عاشورای حسینی است.

وی ادامه داد: اجرای این ویژه‌برنامه‌ها با تأکید بر جلوه‌های قیام حسینی و اعتلای فرهنگ عاشورای در فرهنگ عمومی شهروندان، تسهیل اجرای برنامه‌های مردمی در ماه‌های محرم و صفر و تعامل و مشارکت با هیئت‌های مذهبی صورت می‌گیرد.

محسنی خاطرنشان کرد: در همین راستا سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس با همکاری انجمن تعزیه‌خوانی بندرعباس ویژه‌برنامه شمیم محرم ۹۸ را در آستانه ماه محرم آغاز کرد.

وی ادامه داد: در همین راستا سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس در برپایی مراسم سوگواری این ایام در شهر با هیئت‌ها و تکایا مختلف همکاری دارد.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد : افزایش سطح باورهای دینی و اعتقادی و هم‌چنین یادآوری و بازگویی قیام عظیم عاشورا از اهداف اجرایی برنامه‌های سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس به شمار می‌رود.

وی در پایان با تأکید بر انجام فضاسازی های متناسب با ایام محرم و صفر در شهر بندرعباس تصریح کرد: تلاش ما این است تا با برگزاری مراسم فرهنگی در شأن و جایگاه سرور و سالار شهیدان با موضوع محرم در تمامی هیئت‌ها سطح شهر فضای معنوی پرباری را برای شهروندان فراهم کنیم.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: