به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان، دکتر فریدون همتی در نشست شورای پدافند غیرعامل استان هرمزگان که با حضور سردار جلالی رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور برگزار شد، با تاکید بر اینکه پدافند غیرعامل یک موضوع مهم و مستمر است و باید همواره به آن توجه داشته باشیم، عنوان کرد: رعایت اصول پدافند غیرعامل موجب می شود تا قدرت پیشگیری و آمادگی در برابر حوادث مختلف را داشته باشیم و بر این اساس همواره باید رعایت این الزامات مورد کنترل و ارزیابی قرار گیرد.

وی ادامه داد: مدیران دستگاه‌های اجرایی به صورت مستمر پیگیر اجرای کامل اصول پدافند غیر عامل باشند و ضمن رفع نواقص موجود در این حوزه تلاش کنند تا از آمادگی کامل برخوردار باشند.

استاندار هرمزگان افزود: هرمزگان استانی استراتژیک و دارای حساسیت در عرصه های مختلف می باشد و موضوعات و مباحث مختلف این استان در سطح ملی و فراملی هستند و بر این اساس نیاز است که قدرت خود در حوزه پدافند غیر عامل را افزایش داده و از آمادگی خوبی با برگزاری مانور ها و اجرای برنامه‌های پیشگیرانه برخوردار باشیم.

وی تاکید کرد: باید در مواقع بروز حوادث مختلف مدیریت مناسب داشته و اقدامات را به شکل سریع انجام دهیم.

همتی بیان داشت: طرح جامع پدافند غیر عامل استان هرمزگان نیز طرح خوب و مناسبی است اما باید مرور مجددی بر آن صورت گیرد تا همه تهدیدات جدید نیز در آن دیده شده و آمادگی های لازم، مورد کنترل و رصد دقیق قرار گیرد.

 

 

 

 

 

 

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: