به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان، عباس امینی‌زاده با تسلیت ایام سوگواری محرم، اظهار کرد: با نیم‌نگاهی به تاریخ ملت‌ها و اقوام در جای‌‌جای جهان پهناور، مشاهده می‌شود که مردم هر دیار دارای سنت‌ها و باورهای ملی و دینی خاص خود بوده و با عمل به آن هویت و شناسنامه ملی و مذهبی خود را رقم می‌زنند.

وی افزود: محرم، ماه خون و شهادت، ماه عزا و ماتم بی‌کران شیعه‌ی داغدار غم سیدالشهدا(ع)، ماه پیروزی خون بر شمشیر، ماه قیام و بیداری و یادآور بزرگترین حماسه و دلخراش‌ترین مصیبت تاریخ بشریت است.

شهردار بندرعباس با اشاره به اینکه اگر چه قرن ها از حادثه کربلا می گذرد اما واقعه عاشورا هنوز زنده است و جان ها همچنان شیفته‌ی پیام کربلاست، خاطرنشان کرد: «محرم»، ماهی است که در آن سرور و سالار شهیدان با قیام و ایستادگی خویش در مقابل ظلم و ستم و بی‌عدالتی، مکتب انسان‌ساز و جاودانی بنام عاشورا را بنیان نهاد و درس حریت، عدالت، عزت، سرافرازی و شجاعت و جوانمردی را به همه شیعیان و آزادگان عالم و نسل های تاریخ آموخت.

امینی‌زاده بیان کرد: ماه محرم زیباترین جلوه ایثار و مسلمانان آغاز شده و می‌توان با الگوگیری از این حرکت بزرگ، درس صبر، تعهد و آزادگی را در مکتب انسان‌سازی عاشورا مرور می کنند.

وی گفت: هر روز این ماه، فرصت بی‌نظیری برای تفکر در ماهیت قیامی است که بقای دین مبین اسلام را تضمین کرده و کامل ترین نمونه تقابل کفر و ایمان و مبارزه حق، علیه باطل است.

شهردار بندرعباس تصریح کرد: واقعه عاشورا یک رویداد ساده در بستر تاریخ نیست، بلکه برای تمام انسان‌های آزاده دانشگاهی است که ذلت‌ گریزی، ستم‌‌ستیزی و حمایت از دین و پایبندی به آداب و اصول اخلاقی را در تاثیرگذار ترین شکل ممکن تدریس می‌کند.

امینی‌زاده اضافه کرد: بدون شک امروزه ایستادگی آزادی خواهان جهان برابر نظام سلطه و قدرت های استکباری تنها به تاسی از فرهنگ عاشورایی قوت گرفته است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: