به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان ؛ دکتر چنگایی گفت: مادر باردار در هفته ۱۷ بارداری از روستای کرتی پیوشک دچار خونریزی می شود به علت بارندگی و طغیان رودخانه جاده ها مسدود و تمام خطوط ارتباطی تلفن نیز قطع بوده، بیمار با مراجعه به مرکز پیوشک و معاینه توسط پزشک و مامای مرکز با توجه به افت فشار خون و خونریزی شدید اقدامات نخست درمانی صورت می گیرد و جهت اعزام فوری مادر باردار توسط آمبولانس از طریق مرکز لیردف اقدام می شود.

وی افزود: مادر باردار به همراه پزشک و مامای مرکز و تیم اورژانس عازم جاسک می شوند که متاسفانه به علت طغیان رودخانه آمبولانس بعد از عبور از رودخانه دچار آسیب شده، مجددا از مرکز همجوار گابریک درخواست آمبولانس می شود و مادر باردار توسط آمبولانس پایگاه گابریک به بیمارستان خاتم الانبیا (ص) جاسک منتقل می شود.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان جاسک اظهار کرد: مادر باردار بلافاصله در بیمارستان جاسک پذیرش شد و با انجام اقدامات درمانی توسط تیم پزشکی از مرگ حتمی نجات یافت.  

دکتر چنگایی بعد از عمل بر بالین بیمار حاضر شد و پس از بررسی آخرین وضعیت بیمار گفت: خوشبختانه حال عمومی بیمار مساعد بوده و خطر رفع گردیده است.

دکتر چنگایی از تمامی پرسنل درگیر از جمله پزشک و مامای مرکز پیوشک، اورژانس ۱۱۵ لیردف و گابریک، مسئول اورژانس جاسک، معاون بهداشتی شبکه و سایر نیروهای که با چنین شرایط جوی نامساعد و مسدود بودن جاده ها و قطعی خطوط ارتباطی برای نجات جان مادر باردار تلاش کردند تشکر و قدردانی کرد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: