به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان ؛ حجت الاسلام و المسلمین رنجبر اظهار داشت 8 وقف جدید قرآنی از ابتدای سال 98 در این استان ثبت شده است که این استان نیاز بیشتر به وقف قرآنی دارد.

وی ادامه داد : وقف از ارزشمندترین کارهایی است که اثرات آن علاوه بر زندگی دنیایی فرد ، پس از مرگ و تا زمانی که زندگی در این جهان جاری است برای انسان باقی می‌ماند.

حجت الاسلام رنجبر با تاکید بر اینکه وقف باید بر اساس نیازهای زمان و مکان انجام شود، گفت: یکی از نیازهای اصلی استان در زمینه وقف، مربوط به وقف‌های قرآنی است.

رییس امور قرآنی اوقاف و امور خیریه هرمزگان، با بیان اینکه وقف‌های جدید باید به سمت ترویج فرهنگ قرآنی سوق داده شود، اظهار کرد: گسترش وقف‌های قرآنی در جامعه باعث توجه بیش از پیش مردم به این مسأله می‌شود.

حجت‌الاسلام رنجبر با تأکید بر اینکه باید شرایط را طوری فراهم کنیم که وقف‌های جدید به سمت و سوی تعدیل تفسیر و ترتیل قرآن حرکت کنند، یادآور شد: قرآن به واقع با گذشت سال‌ها هنوز در مهجوریت است و توسعه فرهنگ قرآنی نیازمند همت تمامی مردم برای پیشبرد وقف‌های جدید در زمینه فعالیت‌های قرآنی و گسترش آن در جامعه است.

وی با تأکید بر ضرورت توسعه وقف‌های مشارکتی در حوزه قرآنی افزود: افرادی که به تنهایی قدرت و توانایی کافی برای وقف یک مال را ندارند می‌توانند در قالب اجتماع چند نفری وقف یک مال را به عهده بگیرند و در این کار خیر شریک شوند.

رنجبر وقف را چشمه همیشه جاری برشمرد و افزود: وقف ماندگار است و از عواید موقوفات و درآمد آن سالانه افراد زیادی می‌توانند برخوردار شوند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: