به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان ،"اله مراد عفیفی پور" با بیان اینکه همه مراحل ساخت اولین شناور یخچال دار کشور (پشتیبانی ماهیگیری ) به دست متخصصان ایرانی ساخته  و کلیه فرآیند

تولید و به آب اندازی این شناور در مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران (ایزوایکو) انجام شده اظهارداشت: گواهینامه موقت به منظور نظارت بر مراحل ساخت، صادر و این شناور تحت نظارت موسسه (رده بندی ایرانیان ) و نیز نظارت عالی کارشناسان اداره مرکزی بازرسی و ثبت شناوران اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان ساخته و با موفقیت به آب اندازی شد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان با اشاره به نوع کاربری این کشتی یخچال دار تصریح کرد: شناورمذکور وظیفه حمل کالای یخچالی و پشتیبانی از شناورهای صیادی، جمع آوری و نگهداری ماهی همچنین رساندن آب شیرین و ملزومات به شناورهای صیادی دیگر را برعهده دارد.

وی افزود: در حال حاضر این شناور درمرحله انجام تست های دریانوردی و تعادلی قراردارد با توجه به نتایج حاصله پیش بینی می شود گواهینامه ثبتی را تا قبل از ورود به سال جدید اخذ نماید.

عفیفی پور ظرفیت انبارهای ماهی این شناور را 900 متر مکعب و ظرفیت تونل انجماد آن را 100مترمکعب اعلام کرد و گفت: این شناور یخچال دار که پارس صدف (1)  نام دارد از مخازن سوختی500 تنی برخوردار و قابلیت حمل و نگهداری 350 تن آب شیرین را در مخازن تعبیه شده داراست .

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهیدرجایی گفت: دو دستگاه موتور 1200کیلووات کار رانش شناور پارس صدف 1را انجام می دهند همچنین این شناور به 3دستگاه ژنراتور 610 کیلو واتی و یک دستگاه ژنراتور اضطراری نیز مجهز است.

شایان ذکراست: استان هرمزگان با برخورداری از 30 کارخانجات کشتی سازی و لنج سازی رتبه نخست را در بین استان های ساحلی به خود اختصاص داده و به عنوان قطب صنعت ساخت و تعمیر انواع شناور در کشور معرفی شده است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: