به گزارش خبرگزاری بُرنا در هرمزگان، هادی ابراهیمی افزود: خانوارهایی که فاقد هرگونه درآمد ثابت بوده و بر اساس شاخصهای مختلف، کمترین درآمد را داشته اند و از مددجویان نهادهای حمایتی نباشند، مشمول دریافت کمک های معیشتی دولت و طرح خرید اعتباری خواهند بود.

 وی اضافه کرد: اقشار آسیب پذیر فاقد درآمد ثابت از جمله رانندگان تاکسی, اتوبوس, مینی بوس و کرایه های بین شهری, دستفروشان و کارگران فصلی روزمزد مشمول این امر می شوند.

قابل ذکر است اطلاعات مشمولان طرح معیشتی از طریق پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان کشور اخذ شده و بمنظور رعایت پروتکل های بهداشتی پیشگیری از شیوع بیماری کرونا نیاز به مراجعه حضوری به هیچ کدام از ارگانها و سازمانهای اداری نمی باشد.

این مسئول اضافه کرد: برای حمایت از مشاغل و واحدهای تولیدی و خدماتی نیز حدود 75 هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی در نظر گرفته شده که دستورالعمل نحوه پرداخت آن پس از تصویب در ستاد ملی مقابله با کرونا متعاقبا اعلام می گردد.

ابراهیمی از پرداخت بیمه بیکاری بعنوان یکی دیگر از راهکارهای دولت نام برد و گفت: با توجه به افزایش تعداد بیکاران در اثر رکود اقتصادی حاصل از شیوع بیماری کرونا, دولت 5 هزار میلیارد تومان برای بیمه این افراد اختصاص داده است و بمنظور تسهیل در برقراری بیمه بیکاری, سامانه متمرکز ثبت نام بیکار شدگان دارای بیمه سازمان تامین اجتماعی توسط وزارت تعاون و کار راه اندازی و فرایند بررسی تسهیل شده است.

مدیرکل تعاون, کار ورفاه اجتماعی هرمزگان گفت: افراد بیمه شده سازمان تامین اجتماعی که در اثر شیوع کرونا بیکار شده اند می توانند در سامانه بیمه بیکاری به نشانی bimebikari.mcls.gov.ir ثبت نام کنند.

 وی اظهارداشت: تمامی فرایندهای مذکور به صورت الکترونیک انجام شده و متقاضیان از هر گونه مراجعه حضوری اجتناب کنند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: